Różności i nowinki technologia

Google Chrome spróbuje powstrzymać Cię przed wpisywaniem w ryzykownych polach tekstowych

Widzisz tę małą ikonę „zamkniętej kłódki” w przeglądarce internetowej, tuż obok adresu URL? Oznacza to, że przeglądasz przez HTTPS, szyfrując ruch, aby osoby trzecie nie mogły szpiegować większości wysyłanych informacji. Ale bezpieczne-patrząc Witryny HTTPS nadal mogą zawierać pliki niepewny Formularze HTTP do wpisania haseł i innych danych osobowych – a Google planuje coś z tym zrobić w Chrome 86 w październiku (za pośrednictwem 9to5Google).

Przede wszystkim otrzymasz kilka dużych, odważnych ostrzeżeń, zgodnie z oficjalnym postem na blogu Google. Pierwsza będzie wyglądać mniej więcej tak:

A jeśli mimo wszystko spróbujesz przesłać swoje informacje, otrzymasz drugie „czy na pewno?” – stylowe ostrzeżenie:

Google wyłącza również autouzupełnianie w tych tak zwanych „mieszanych formularzach”, więc fakt, że menedżerowie haseł i klawiatury z funkcją automatycznego uzupełniania nie umieszczają automatycznie tekstu, powinien być trzecią formą ostrzeżenia.

Wcześniej Google próbował ostrzec użytkowników o tym problemie, usuwając ikonę kłódki po wykryciu formularza HTTP, ale firma twierdzi, że „użytkownicy uznali to za niejasne i nie informowali skutecznie o ryzyku związanym z przesyłaniem danych w niezabezpieczonych formularzach”.

Do czego mówię: bez żartów. Powiedz mi prawdę: kiedy poprosiłem Cię, abyś spojrzał na ikonę kłódki u góry tego postu, ile czasu minęło od ostatniego razu, gdy się tym przejmowałeś?

Chrome dodał również DNS-over-HTTPS w Chrome 83, o którym możesz przeczytać trochę więcej tutaj.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook