GryTelefony

Google Entertainment Space sprawia, że ​​tablety z Androidem wyglądają jak Google TV

Google ogłasza dziś nową funkcję na tabletach z Androidem, która wykorzystuje jedną z ich największych zalet: konsumpcję mediów. Po prostu nazwana „Przestrzeń rozrywkowa” będzie nową sekcją po lewej stronie ekranu głównego na tabletach firmy Walmart od tego miesiąca, a pod koniec roku zostanie rozszerzona na urządzenia Lenovo, Sharp i inne. To wszechstronne centrum skupiające wideo (programy telewizyjne, filmy i YouTube), gry i książki.

„Zaoszczędzisz czas i unikniesz konieczności przeskakiwania między aplikacjami, aby dowiedzieć się, co robić, czy to oglądać, grać czy czytać” – napisał James Bender z Google w poście na blogu. „Gdy zalogujesz się do swoich aplikacji subskrypcyjnych, Entertainment Space pokaże Ci Twoje treści w jednym miejscu i dostosowane do Twoich potrzeb. A jeśli chcesz udostępnić swój tablet, każdy członek rodziny może mieć swój własny, spersonalizowany profil ”.

Sekcja Oglądaj w zasadzie wygląda jak Google TV na Chromecaście – ale jest zmniejszona do ekranu tabletu. U góry znajduje się duży baner bohatera, a następnie lista aplikacji do przesyłania strumieniowego zainstalowanych na urządzeniu, a następnie możesz przejść do zaleceń. Te faktycznie pochodzą z Google TV, więc jeśli masz nowego Chromecasta, wiersze typu „kontynuuj oglądanie” powinny być zsynchronizowane. Zobaczysz znany rząd treści zyskujących popularność i spersonalizowanych propozycji. Uderzenie w odtwarzanie oznacza przejście do dowolnej aplikacji, z której pochodzi film, ale Google ma nadzieję, że jego rekomendacje pomogą ci przebić się przez hałas.

Przejdź do obszaru Gry, a znajdziesz polecane tytuły do ​​wypróbowania oraz rząd gier „kontynuuj grę” na swoim urządzeniu. Google stara się również lepiej radzić sobie z grami typu „natychmiastowa gra”, które pozwalają wskoczyć do gry bez czekania na pobranie. W Entertainment Space mają swój własny rząd.

Ostatnia to karta Książki, która pozwala szybko wrócić do tego, co właśnie czytasz w Książkach Google Play. Są też audiobooki, a Google wyświetla listę popularnych książek i wyróżnionych pozycji w sprzedaży.

Jak być może jesteś w stanie stwierdzić, w Entertainment Space nie ma nic szczególnie rewolucyjnego. Google twierdzi, że w ciągu ostatniego roku „ponad 30 procent więcej osób zaczęło używać tabletów z Androidem w porównaniu z rokiem poprzednim”, a badania firmy pokazują, że ludzie coraz częściej potrzebują pomocy w odkrywaniu treści.

Ale są już pewne wczesne komplikacje. Po pierwsze, Samsung – firma, która produkuje najładniejsze tablety z Androidem na rynku – nie jest jeszcze na pokładzie Entertainment Space. To może się zmienić w nadchodzących miesiącach; Google i Samsung coraz ściślej współpracują nad oprogramowaniem. Ale na razie lista partnerów OEM jest raczej niewielka.

Inną kwestią jest to, że Netflix nie bierze udziału w Entertainment Space. Pojawi się w wierszu „ostatnio używane” aplikacje, ale zawartość Netflix nie będzie częścią rekomendacji w sekcji Oglądaj. Nie jest to wcale takie zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Netflix również wycofał się z Google TV i generalnie nie lubi, gdy jego programy są agregowane i mieszane z innymi usługami.

Aby wziąć udział w Entertainment Space, firmy mogą sobie z tym poradzić na dwa sposoby. Mogą wykonać pracę, aby dodać swoją aplikację do przesyłania strumieniowego do Google TV lub wprowadzić mniejsze zmiany, gdy nowy kod pojawi się w portalu dla programistów Androida.

Jeśli nie interesuje cię Entertainment Space, to ty moc móc to wyłączyć. Producenci sprzętu mogą decydować, czy klienci mogą całkowicie wyłączyć tę funkcję. Google kontroluje wszystkie zalecenia dotyczące treści, ale ponieważ producenci OEM mogą wstępnie ładować aplikacje na urządzenia, może to mieć wpływ na to, które filmy będą widoczne, dopóki nie wejdziesz i nie dostosujesz swoich usług.

Google uważa Entertainment Space za podobny w swojej koncepcji do Kids Space, portalu zawierającego funkcje i treści odpowiednie dla wieku dzieci. Ale ten jest dla starszych członków rodziny. Takie ponowne skupienie się na oprogramowaniu do tabletów od Google jest interesujące – szczególnie po tym, jak Pixel Slate rozbił się i spalił tak mocno, że przekonał firmę do całkowitego zaprzestania produkcji sprzętu do tabletów. Jednak urządzenia okazują się dla niektórych niezbędne w tym przedłużającym się okresie pracy w domu i edukacji zdalnej, a dzięki Entertainment Space Google chce trochę uprościć spędzanie wolnego czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook