Różności i nowinki technologia

Google Glass dodaje Meet, aby zdalni przełożeni mogli patrzeć oczami pracowników terenowych

Prawdopodobnie od jakiegoś czasu nie myślałeś o Google Glass, ale wersja Enterprise Edition jego wyświetlacza heads-up otrzymała nową, fajną sztuczkę: będzie mogła korzystać z Google Meet (dawniej Hangouts Meet), aby umożliwić zdalnym nadzorcom przejrzenie oczy swoich pracowników w terenie i pomagaj im wykonywać zadania za pomocą czatu na żywo.

To pomysł, który Microsoft realizował od pierwszych wersji demonstracyjnych HoloLens, gdzie przeprowadził nas przez proces naprawiania włącznika światła za pośrednictwem rozmowy wideo Skype. Ale od tego czasu Microsoft zaprzestał swojej aplikacji Skype for HoloLens. Zamiast tego pobiera od 20 do 65 USD za użytkownika miesięcznie za dostęp do nowszego programu Dynamics 365 Remote Assist. (Zobacz wideo poniżej.)

W swoim oficjalnym poście na blogu Google mówi, że nowa funkcja Meet jest przeznaczona tylko dla klientów płacących za Google Workspace (dawniej G Suite), a nawet oni będą musieli teraz ubiegać się o wersję beta, mimo że Google otworzył sprzedaż bezpośrednią Google Glass Enterprise Edition 2 w lutym. Przypuszczam, że możesz po prostu skierować telefon za pomocą Google Meet w pracy, ale wtedy nie będziesz obsługiwać rąk.

Ilustracja przedstawiająca wygląd Google Meet w Glass, przedstawiająca mały, półprzezroczysty obraz czatu wideo nałożony na zdjęcie wnętrza centrum danych.

Ilustracja przedstawiająca, jak powinien wyglądać Google Meet. Google twierdzi, że przetestował aplikację we własnych centrach danych.
: Google

Zarówno Microsoft, jak i Google mają już różnych klientów korporacyjnych do swoich zestawów słuchawkowych. Jedną ze znaczących wczesnych wygranych dla Google był Boeing, który wykorzystał go do budowy samolotów, rozszerzając instrukcje montażu PDF, które musieli wyświetlać na ekranach laptopów.

Google mocno naciskał na Meet od czasu pandemii COVID-19, co ma sens, biorąc pod uwagę rozwój konkurencyjnych platform telekonferencyjnych, takich jak Zoom i Microsoft Teams. Firma niedawno wprowadziła platformę czatów wideo do Gmaila, wprowadziła własne pakiety sprzętu do sal konferencyjnych Meet i dodała rozmowy grupowe do swoich inteligentnych ekranów Nest.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook