Nowości

Google I / O 2021: czego się spodziewać

Google I / O, duża konferencja deweloperów firmy, powraca po odwołaniu w zeszłym roku z powodu pandemii COVID-19. Myśl przewodnia rozpocznie się we wtorek 18 maja o godzinie 13:00 czasu wschodniego / 10:00 czasu pacyficznego i będzie prawdopodobnie pełna wiadomości o produktach Google.

W oficjalnym opisie przemówienia Google nie jest zaskakujące, jeśli chodzi o to, co może zostać ogłoszone: „Włącz się, aby dowiedzieć się, w jaki sposób realizujemy naszą misję uporządkowania światowych informacji i uczynienia ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi”. Ale możemy zgadnąć, co można by pokazać na tym wydarzeniu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać po wielkim programie.

Prawdopodobnie dowiemy się znacznie więcej o Androidzie 12

Ilustracja: Grayson Blackmon / The Verge

Google często wykorzystuje swoje przemówienia Google I / O, aby wyczerpująco szczegółowo opisać kolejną główną wersję Androida i spodziewamy się tego samego w tegorocznym wydaniu, Androidzie 12.

Google wydało już kilka zapowiedzi programistów Androida 12, które w większości przyniosły wiele drobnych poprawek i funkcji dla programistów. Ale na I / O Google prawdopodobnie ujawni niektóre z największych funkcji systemu Android 12 dla użytkowników – w tym kilka znaczących zmian w interfejsie użytkownika, o których mówi się, że są w toku, takich jak ułożone widżety i nowy ekran blokady z większym tekstem zegara.

Wygląda na to, że Android 12 będzie dużym ulepszeniem, a Google prawdopodobnie wiele się o tym podzieli.

W centrum uwagi powinny znaleźć się również główne usługi Google

Google lubi również wykorzystywać I / O do prezentowania ważnych aktualizacji swoich usług i oprogramowania, a tegoroczne wydarzenie prawdopodobnie nie będzie inne. W poprzednich latach widzieliśmy, jak Google używa I / O do ogłaszania takich rzeczy, jak tryb incognito Map Google, nowe głosy Asystenta i demo Google Duplex, w którym Asystent Google dzwonił do salonu fryzjerskiego, aby umówić się na wizytę. Google może zaplanować usunięcie niektórych podobnie ekscytujących nowych funkcji.

Może tym razem Google ogłosi serię A Pixel Buds na żywo

Wiemy już, że firma pracuje nad nowym modelem swoich prawdziwych słuchawek bezprzewodowych Pixel Buds – w dużej mierze dzięki kilku ogromnym przeciekom z samego Google – i być może zadebiutują (ponownie) na I / O.

Oto oś czasu tego, co zostało ujawnione do tej pory:

Oficjalny tweet Google o serii „Pixel Buds A”, zanim został usunięty.
Wizerunek: 9to5Google

Te przecieki nie mówią nam zbyt wiele o pąkach, ale pseudonim „A-Series” wydaje się wskazywać, że będą one tańszym modelem prawdziwych słuchawek bezprzewodowych firmy, podobnie jak tańsze modele Pixel. identyfikowane za pomocą nazw „A”, takich jak Pixel 4A. A skoro mowa o telefonach „A” …

Prawdopodobnie nie zobaczymy Pixela 5A, mimo że został już ogłoszony

Google oficjalnie ogłosił Pixel 5A 5G w kwietniu w reakcji na plotkę, że telefon został anulowany, ale prawdopodobnie nie zobaczymy go więcej na Google I / O w tym roku.

Kiedy Google ogłosił nadchodzący telefon, firma powiedziała, że ​​„będzie dostępny jeszcze w tym roku w Stanach Zjednoczonych i Japonii i ogłoszony zgodnie z datą wprowadzenia zeszłorocznego telefonu z serii A”. Pixel 4A, 4A 5G i Pixel 5 zostały ogłoszone na początku sierpnia ubiegłego roku, więc wydaje się, że możemy czekać do jakiegoś czasu, aby zobaczyć oficjalne ujawnienie następnego telefonu średniej klasy Google.

Google może udostępniać szczegółowe informacje o swoim niestandardowym procesorze dla pikseli

Mówi się, że Google opracowuje specjalnie zaprojektowany system na chipie (SoC) dla nadchodzących telefonów Pixel, pierwszy firmy, i być może Google omówi niektóre z tego, co ta morska zmiana może oznaczać dla programistów Androida i potencjalnych nabywców Pixela na I / O .

Tak zwany układ „GS101” może mieć „konfigurację 3 klastrów z TPU (Tensor Processing Unit)”, co może poprawić wydajność aplikacji uczenia maszynowego i może również zawierać zintegrowany układ zabezpieczający Titan M, zgodnie z XDA-Developers. Po raz pierwszy możemy zobaczyć chip na pokładzie dwóch nowych telefonów Pixel, które zadebiutują tej jesieni, 9to5Google zgłoszone.

Zaprojektowany przez Google SoC może przynieść znaczne korzyści w zakresie wydajności w ofercie firmy Pixel, tak jak to, co Apple widzi w swoich niestandardowych chipach z serii A w iPhone’ach. Ale jest też duża szansa, że ​​Google zachowa ten rzekomy chip w tajemnicy, dopóki nie ujawni urządzeń, które faktycznie mają go na pokładzie, więc nie ustawiaj zbyt wysokich oczekiwań.

A Google zawsze może nas zaskoczyć

Chociaż Google ma reputację niezdolnego do utrzymania swoich największych produktów w tajemnicy, zawsze istnieje możliwość, że firma ma w zanadrzu zupełnie nowe i zaskakujące rzeczy na tegoroczne I / O. Trzymaj to zamknięte The Verge podczas wydarzenia, aby być na bieżąco.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook