Nowości

Google łączy telefony z Androidem z Chromebookami dzięki nowej funkcji Phone Hub

Google świętuje 10 lat Chromebooków, przedstawiając dziś nowe funkcje dla systemu operacyjnego Chrome. Największym dodatkiem jest nowa funkcja Phone Hub, która łączy telefon z Androidem z Chromebookiem. Pozwala użytkownikom systemu operacyjnego Chrome odpowiadać na SMS-y, sprawdzać żywotność baterii telefonu, włączać jego hotspot Wi-Fi i łatwo lokalizować urządzenie.

Phone Hub jest zapakowany w widżet paska zadań, który nawet rozszerza się, aby pokazać ostatnie karty Chrome, które przeglądałeś na telefonie. Wygląda na to, że będzie to bardzo przydatna funkcja dla właścicieli Androida i Chromebooków. Google włącza również funkcję Wi-Fi Sync na większej liczbie urządzeń, umożliwiając łączenie się z sieciami Wi-Fi, które zostały już skonfigurowane i używane na telefonie z Androidem i innych urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome.

Chrome OS ma konkurenta AirDrop.
: Google

Kolejnym ważnym dodatkiem do systemu operacyjnego Chrome jest udostępnianie w pobliżu między Chromebookami a innymi urządzeniami z Androidem i Chrome OS. Podobnie jak AirDrop, funkcja Near Share umożliwia ludziom wysyłanie i odbieranie plików między urządzeniami. Google twierdzi, że pojawi się w systemie operacyjnym Chrome w nadchodzących miesiącach, w końcu udostępniając swojemu laptopowi systemowi pełnego konkurenta AirDrop.

Gdzie indziej Google dodaje również nowe narzędzie do przechwytywania ekranu w menu Szybkich ustawień w systemie operacyjnym Chrome. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia to nagrywanie ekranu lub wykonywanie zrzutów ekranu i szybki dostęp do nich w „Tote” z półki systemu operacyjnego Chrome.

Nowe zrzuty ekranu w systemie operacyjnym Chrome.
: Google

Ulepszenia wirtualnych pulpitów w systemie operacyjnym Chrome.
: Google

Schowek jest również ulepszany w systemie operacyjnym Chrome, umożliwiając zapisanie pięciu ostatnich elementów do wklejenia w innym miejscu bez przełączania okien. Klucz uruchamiania zapewni dostęp do tego zaktualizowanego środowiska schowka. Szybkie odpowiedzi to kolejny nowy dodatek, który umożliwia kliknięcie prawym przyciskiem myszy słowa w systemie operacyjnym Chrome, aby uzyskać definicję, tłumaczenie lub konwersję jednostek. Jest bardzo podobny do tego, co istnieje obecnie w systemie MacOS.

Google ulepsza nawet funkcję wirtualnych pulpitów w systemie operacyjnym Chrome – Biurka. Po ponownym uruchomieniu Chromebooka przywróci on teraz wszystkie okna do ich właściwych wirtualnych pulpitów, a także możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy u góry otwartego okna, aby wysłać aplikacje do innych wirtualnych pulpitów.

Funkcja schowka w systemie operacyjnym Chrome otrzymuje funkcję historii.
: Google

Większość z tych nowych dodatków do systemu operacyjnego Chrome wyraźnie nadrabia zaległości w stosunku do tego, co już istnieje w systemach Windows i macOS, ale są one mile widzianymi dodatkami dla tych, którzy codziennie korzystają z systemu operacyjnego Chrome. Google po raz pierwszy wprowadził gamę Chromebooków w 2011 roku we współpracy z Samsungami i Acer. Obecnie dostępne są Chromebooki wszystkich głównych producentów komputerów PC, a Google obiecuje, że w 2021 r. Pojawi się 50 nowych Chromebooków.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook