Nowości

Google Meet umożliwia teraz używanie niestandardowego tła podczas rozmów wideo

Firma Google wprowadza niestandardowe tła dla swojej platformy wideokonferencyjnej Meet, poinformowała firma w poście na blogu. Jeśli korzystasz z Meet w przeglądarce Google Chrome, powinieneś mieć dostęp do tej funkcji w systemie operacyjnym Chrome, a także na laptopach i komputerach stacjonarnych z systemem Windows i Mac. Według Google funkcja ta „wkrótce pojawi się” na urządzeniach mobilnych.

Do aktywacji niestandardowego tła nie jest potrzebne żadne rozszerzenie przeglądarki; powinieneś mieć możliwość dodania obrazu tła z własnej kolekcji zdjęć lub z biblioteki obrazów dostarczonej przez Google, która obejmuje krajobrazy, sztukę abstrakcyjną i (z jakiegoś powodu) biura.

Niestandardowe tła w Google Meet
Google

Firma twierdzi, że może minąć nawet tydzień, zanim wszyscy użytkownicy Google Meet uzyskają dostęp do nowej opcji niestandardowego tła.

Rywalizujące usługi wideokonferencyjne Microsoft Teams i Zoom pozwalają już na używanie niestandardowych obrazów do tła spotkań. Wszyscy trzej dodawali nowe funkcje, ponieważ podczas pandemii coraz więcej osób korzysta z połączeń wideo, które pracują i uczą się w domu; W ostatnich miesiącach Meet dodał efekt rozmycia tła spotkań i wprowadził napisy w czasie rzeczywistym, tryb słabego oświetlenia, podnoszenie dłoni i widok kafelków (ogromny ekran Brady Bunch), który wyświetla do 49 osób.

W maju Google zintegrował Meet z Gmailem, dodając link na pasku bocznym i udostępniając spotkania nawet 100 osobom bez ograniczeń czasowych każdemu, kto ma konto Google.

W czwartkowej rozmowie dotyczącej wyników za trzeci kwartał, dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, powiedział, że Meet odbyło 235 milionów spotkań dziennie i ponad 7,5 miliarda rozmów wideo dziennie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook