Oprogramowanie

Google ocalił jednogwiazdkową ocenę Robinhood, usuwając prawie 100 000 negatywnych recenzji

Firma potwierdziła, że ​​aktywnie usuwa negatywne recenzje aplikacji Robinhood ze sklepu Google Play The Verge. Po kilku niezadowolonych użytkowników Robinhood zorganizowanych kampanie przyznać aplikacji jednogwiazdkową recenzję w Google Play Store i Apple App Store – i udało jej się zbombardować ją aż do jednej gwiazdki – firma usunęła teraz wystarczającą liczbę recenzji, aby przywrócić jej prawie cztery gwiazdki.

Robinhood znalazł się pod intensywną kontrolą w czwartek, po tym, jak aplikacja giełdowa ogłosiła, że ​​zablokuje zakupy GameStop, AMC i innych akcji spopularyzowanych przez subreddit r / WallStreetBets, a niektórzy użytkownicy już zastąpili usunięte jednogwiazdkowe recenzje nowymi aby usłyszano ich gniew.

Oto zrzut ekranu ze strony Sklepu Play przechwycony przez 9to5Google gdy aplikacja uzyskała ocenę jednogwiazdkową i prawie 275 000 recenzji:

Strona Robinhood w Play Store wcześniej w czwartek.
Wizerunek: 9to5Google

A oto zrzut ekranu, który zrobiliśmy na krótko przed opublikowaniem tego artykułu, pokazujący prawie czterogwiazdkową ocenę i około 180 000 recenzji.

Ocena Robinhood w Sklepie Play później w czwartek.

Usuwanie tych postów nie leży poza kompetencjami Google. Zasady Google wyraźnie zabraniają recenzji, które mają na celu manipulowanie oceną aplikacji, a firma twierdzi, że ma system, który „łączy ludzką inteligencję z uczeniem maszynowym w celu wykrywania i egzekwowania naruszeń zasad w ocenach i recenzjach”. Firma Google twierdzi, że podjęła działania w związku z recenzjami, które według niej naruszyły te zasady The Verge. Google twierdzi, że firmy nie mają możliwości samodzielnego usuwania recenzji.

W Apple App Store Robinhood ma ocenę 4,7 i nie widzieliśmy żadnych recenzji nowszych niż środa. Jednak popularne aplikacje, takie jak TikTok, ONZ, i Genshin Impact również nie było recenzji z okresu późniejszego niż środa, kiedy sprawdzaliśmy.

Niezadowoleni użytkownicy Robinhood nie używają recenzji tylko do wyrażenia swojego gniewu – wzywają także do pozwu zbiorowego. Później w czwartek Robinhood powiedział, że pozwoli na „ograniczone kupowanie” niektórych akcji w piątek. Firma stwierdziła, że ​​wstrzymanie zakupów w czwartek było „decyzją dotyczącą zarządzania ryzykiem”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook