NowościOprogramowanie

Google ogłasza wiadomości oznaczone gwiazdką, sugestie mashupów emotikonów i nie tylko na Androida

Firma Google ogłosiła sześć nowych funkcji dla Androida, które, jak twierdzi, pomogą poprawić dostępność i sprawić, że skróty Asystenta będą bardziej przydatne, między innymi. . Ogłoszone dzisiaj nowe funkcje to:

Google twierdzi, że jego telefoniczny system wykrywania i ostrzegania o trzęsieniach ziemi trafi do Turcji, Filipin, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu. System, który wykorzystuje telefony z Androidem do stworzenia sieci wykrywania trzęsień ziemi, która będzie ostrzegać ludzi, jeśli znajdą się w potencjalnie dotkniętym obszarze, pierwotnie został uruchomiony w Kalifornii, ale został udostępniony w Grecji i Nowej Zelandii w kwietniu.

Google twierdzi, że ma nadzieję udostępnić tę funkcję w większej liczbie regionów w przyszłym roku, ale koncentruje się na tym, aby najpierw udostępnić ją krajom o wysokim ryzyku trzęsień ziemi.

Jeśli otrzymasz SMS-a z ważnymi informacjami i chcesz go szybko znaleźć, będziesz mógł go „oznaczyć gwiazdką”, co spowoduje umieszczenie go w kategorii oznaczonej gwiazdką, dzięki czemu nie będziesz musiał przewijać wątku wstecz znaleźć to. Google twierdzi, że funkcja zostanie wprowadzona w aplikacji Wiadomości „w nadchodzących tygodniach”.

Gboard zasugeruje Twoje niestandardowe kompozycje emotikonów na podstawie Twojej wiadomości.
Obraz: Google

Od tego lata Gboard będzie kontekstowo sugerować naklejki utworzone w Emoji Kitchen, narzędziu Google, które pozwala użytkownikom tworzyć połączenia dwóch różnych emotikonów. Sugestie pojawią się w menu Emoji dla osób piszących wiadomość w języku angielskim, hiszpańskim lub portugalskim.

Google używa Stravy jako przykładu widoku widżetu, który będzie dostępny w Asystencie.
Obraz: Google

Skróty Asystenta Google pozwalają użytkownikom przeskoczyć do określonej części aplikacji, ale programiści będą teraz mogli wyświetlać informacje użytkowników w formie widżetów bezpośrednio w Asystencie.

Możesz powiedzieć Voice Input, aby Cię ignorował, jeśli nie patrzysz na swój telefon.
Obraz: Google

Aplikacja Google Voice Access, która pozwala ludziom nawigować po swoich telefonach za pomocą głosu, wykrywa spojrzenie, dzięki czemu może stwierdzić, czy ktoś rozmawia z jego telefonem, czy rozmawia z innymi osobami. Funkcja, która jest w wersji beta, przestanie przyjmować polecenia, jeśli wykryje, że nie patrzysz na telefon.

Voice Access również się poprawił, jeśli chodzi o wprowadzanie haseł: użytkownicy będą mogli wypowiadać słowa takie jak „znak dolara” i zostaną one przetłumaczone na symbol, zamiast dosłownie.

Użytkownicy Android Auto będą mogli używać swojego telefonu do personalizacji programu uruchamiającego aplikacje i ręcznego zarządzania trybem ciemnym. Google dodaje również możliwość szybkiego przewijania na górę listy, a pasek przewijania otrzymuje przycisk od A do Z.

Google twierdzi również, że poprawiono obsługę wiadomości w aplikacjach takich jak Wiadomości i WhatsApp, co ułatwia wysyłanie i czytanie wiadomości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook