GryNowości

Google przedstawia nowego Chromecasta z nowym interfejsem Google TV

Po siedmiu latach na rynku Google w końcu daje Chromecastowi jego najbardziej pożądaną funkcję: pilota. Dziś firma ogłasza wprowadzenie nowego Chromecasta, który obsługuje również nowe oprogramowanie. A jego oficjalna nazwa to nieco niezręczny „Chromecast z Google TV”. Firma wskrzesza Google TV jako warstwę interfejsu, która działa na rzeczywistym systemie operacyjnym zasilającym nowy Chromecast, Android TV.

Chromecast z Google TV będzie kosztował 49,99 USD i będzie dostępny w USA od dziś. Właściwie był dostępny kilka dni temu, jeśli zdarzyło ci się odwiedzić właściwy Home Depot, a Chris Welch opublikował już swoją recenzję, którą możesz teraz przejrzeć. Występuje w trzech kolorach: szarym, różowym i niebieskim (lub, jak nazywa je Google, „śnieg, wschód słońca i niebo”). Jest również dostępny w przedsprzedaży w kilku innych krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Nowy Chromecast ma prawie wszystkie te same możliwości co Chromecast Ultra, obsługując 4K HDR z prędkością do 60 klatek na sekundę i Dolby Vision. To nadal klucz HDMI, który podłączasz z tyłu telewizora, zamiast być małym pudełkiem, które ustawisz pod nim. Nadal obsługuje również wszystkie te same funkcje przesyłania.

Ale teraz, gdy uruchamia skórkę Google TV na Android TV, ma własny interfejs ekranowy, po którym można nawigować za pomocą pilota. Interfejs wygląda dość standardowo w przypadku urządzeń do przesyłania strumieniowego, bardziej przypominając Amazon’s Fire TV niż Roku lub Apple TV.

Sam pilot wydaje się być w porządku. Jest stosunkowo mały i wykorzystuje zarówno podczerwień, jak i Bluetooth. Posiada przycisk zasilania i przyciski głośności do sterowania telewizorem i systemem dźwiękowym. Ma również przycisk wejściowy, co oznacza, że ​​mniej prawdopodobne będzie, że będziesz musiał sięgać po innego pilota, aby przełączyć się na Chromecasta, jeśli HDMI-CEC nie przełączy Cię (co często się dzieje).

Na pilocie jest jeszcze jeden bardzo fascynujący przycisk: Netflix. Google odmówił ujawnienia jakichkolwiek szczegółów negocjacji, które doprowadziły do ​​tego przycisku, ale prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że ktoś komuś zapłacił. Znajduje się obok przycisku YouTube i oczywiście jest też przycisk Asystenta Google.

Jeśli chodzi o obsługiwane treści, Google TV obejmuje wszystko, co robi Android TV, i ma specjalną integrację z YouTube TV. Google twierdzi, że inni dostawcy telewizji na żywo będą mieli równy dostęp do jego karty Na żywo za pośrednictwem tego samego interfejsu API i że jest to w trakcie dyskusji z niektórymi – w tym Slingiem. Niestety, wygląda na to, że Google TV nie obsługuje jeszcze Apple TV.

Co dziwne, nowy Chromecast nie może zrobić tego, co stary Chromecast Ultra: przesyłać strumieniowo gry Stadia. To dziwne pominięcie i niezależnie od szczegółów technicznych, które temu przeszkadzają, powinno zostać wypracowane przed startem. Zamiast tego Google twierdzi, że Stadia będzie dostępna w pierwszej połowie 2021 roku.

Ponieważ nowy Chromecast trafił już na półki sklepowe na początku tego tygodnia, spodziewamy się, że wkrótce otrzymamy pełną recenzję od Chrisa Welcha. Mamy też kilka dodatkowych informacji na temat nowej platformy Google TV.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook