Oprogramowanie

Google rozpoczyna wdrażanie grupowań kart w Chrome na Androida

Aplikacja Chrome na Androida jest aktualizowana o nowy interfejs do przełączania kart i nową funkcję grupowania kart, która pomaga organizować otwarte strony internetowe, 9to5Google raporty. Nowy interfejs i funkcjonalność podobno pojawiły się dla niektórych użytkowników po wydaniu wersji 88 Chrome w zeszłym miesiącu, ale wydaje się, że nie są jeszcze dostępne dla wszystkich.

Układ siatki zastępuje poprzedni interfejs składający się z pionowej listy kart i jest podobny do istniejącego interfejsu kart Chrome w iOS. Jednocześnie na ekranie jest wyświetlanych około sześciu kart, które można przeciągnąć w lewo lub w prawo, aby je zamknąć. Dostęp do kart incognito można uzyskać za pomocą małej ikony u góry ekranu.

Podczas przeglądania karty, która jest częścią grupy, skróty do przełączania się na inne zgrupowane karty pojawiają się u dołu aplikacji.
Zrzut ekranu: Chrome

Tymczasem grupy kart są podobne do funkcji, która jest dostępna w wersji komputerowej Chrome od zeszłego roku i oferują wygodniejszy sposób porządkowania kart. Grupowanie kart zapewnia również nowy skrót do przeskakiwania między kartami w tej samej grupie za pośrednictwem menu wyświetlanego u dołu aplikacji. W systemie Android możesz organizować karty w grupy z poziomu ekranu układu siatki, przeciągając je na siebie, a także opcje tworzenia grup kart w rozszerzonym menu, a także menu kontekstowe, które otwiera się po długim naciśnięciu, aby otworzyć Nowa karta.

Mimo że 9to5Google zauważa, że ​​funkcje zaczęły być udostępniane w zeszłym tygodniu, ale nie wydają się jeszcze dostępne dla każdego użytkownika Chrome. Możesz jednak ręcznie włączyć je za pomocą eksperymentalnych flag Chrome. Okazało się, że udało nam się je wyświetlić, przechodząc do chrome: // flags na pasku adresu, a następnie wyszukując i włączając „Układ tabeli kart”, „Grupy kart”, „Kontynuacja grup kart” i „Grupy kart” UI Improvements ”. Okazało się, że musimy dwukrotnie ponownie uruchomić Chrome, aby pojawił się nowy interfejs.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook