Różności i nowinki technologia

Google szczegółowo opisuje widżety Kalendarza, Dysku i Chrome iOS w drodze

Google szczegółowo opisał kilka nowych widżetów iOS, które są w drodze, po wprowadzeniu w tym tygodniu nowego widżetu Gmaila. W poście na blogu firma twierdzi, że dodaje widżety do Dysku i Google Fit, które wydają się być już dostępne, oraz że ma planowane uruchomienie widżetu Kalendarza „w nadchodzących tygodniach”. Widżet dla Chrome ma zostać oficjalnie uruchomiony w przyszłym roku i jest już dostępny w wersji beta.

Widżety różnią się od zapewniania prostych skrótów do najczęściej używanych funkcji aplikacji do wyświetlania ważnych informacji na pierwszy rzut oka. Widżet Chrome oferuje szybkie łącza do wyszukiwania w sieci i wyszukiwania głosowego, skanowanie kodów QR i skrót do otwierania nowych kart w trybie incognito, a widżet Dysku podobnie oferuje skróty do plików i pole wyszukiwania. Widżet Google Fit pokazuje bieżącą całkowitą liczbę kroków i punktów kardio, a widżet Kalendarz pokazuje nadchodzące spotkania.

: Google

: Google

: Google

Widżet Chrome zapewnia szybki link do wyszukiwania.

Firma Google wprowadziła już widżety do wielu swoich aplikacji, w tym do Zdjęć Google, YouTube Music i oficjalnej aplikacji do wyszukiwania. Jednak w niektórych przypadkach już biegnie w poprzek ograniczeń tego, co programiści mogą zrobić z funkcją iOS 14. Nie możesz na przykład sortować skrzynki odbiorczej za pomocą widżetu Gmaila ani sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą widżetu Muzyka YouTube. Miejmy nadzieję, że ta funkcjonalność będzie możliwa w przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook