Różności i nowinki technologia

Google twierdzi, że chińscy hakerzy, którzy celowali w kampanię Biden, podrabiają oprogramowanie McAfee

Google powiedział w nowym poście na blogu, że hakerzy powiązani z chińskim rządem podszywają się pod oprogramowanie antywirusowe McAfee, próbując zainfekować maszyny ofiar złośliwym oprogramowaniem. Ponadto, jak twierdzi Google, hakerzy wydają się być tą samą grupą, która bezskutecznie wycelowała w kampanię prezydencką byłego wiceprezydenta Joe Bidena atakiem phishingowym na początku tego roku. Podobna grupa hakerów z siedzibą w Iranie próbowała zaatakować kampanię prezydenta Trumpa, ale też się nie udało.

Grupa, którą Google określa jako APT 31 (skrót od Advanced Persistent Threat), wysyłała e-maile z linkami do użytkowników, którzy mogliby pobierać złośliwe oprogramowanie hostowane na GitHub, umożliwiając atakującemu przesyłanie i pobieranie plików oraz wykonywanie poleceń. Ponieważ grupa korzystała z usług takich jak GitHub i Dropbox do przeprowadzania ataków, utrudniło to ich śledzenie.

„Każdy złośliwy fragment tego ataku był hostowany w legalnych usługach, co utrudnia obrońcom poleganie na sygnałach sieciowych w celu wykrycia” – napisał w poście na blogu szef grupy analitycznej Google Threat Analysis Shane Huntley.

Google

W oszustwie McAfee podszywającym się pod inne osoby odbiorca wiadomości e-mail byłby proszony o zainstalowanie legalnej wersji oprogramowania McAfee z GitHub, podczas gdy w tym samym czasie złośliwe oprogramowanie było instalowane bez wiedzy użytkownika. Huntley zauważył, że za każdym razem, gdy Google wykryje, że użytkownik stał się ofiarą ataku wspieranego przez rząd, wysyła mu ostrzeżenie.

W poście na blogu nie ma wzmianki, na kogo miały wpływ ostatnie ataki APT-31, ale stwierdzono, że „zwiększono zainteresowanie zagrożeniami stwarzanymi przez APT w kontekście wyborów w USA”. Google podzielił się swoimi ustaleniami z FBI.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook