Różności i nowinki technologia

Google udostępnia artefakty NASA i prehistoryczne skorupiaki w AR

Firma Google udostępniła wiele prehistorycznych stworzeń i historycznych artefaktów do oglądania w rozszerzonej rzeczywistości w swojej aplikacji Arts and Culture. Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej starożytnemu skorupiakowi Cambropachycope z salonu bez konieczności odwiedzania na przykład moskiewskiego Państwowego Muzeum Darwina, to teraz masz szansę. A może moduł dowodzenia z Apollo 11 lub księżycowy skafander Neila Armstronga?

Ogłoszenie pojawia się, gdy wiele muzeów na całym świecie zaczyna się otwierać po pandemii koronawirusa, która zmusiła je do zamknięcia. Jednak w najbliższej przyszłości środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa oznaczają, że wiele z nich nadal nie jest tak dostępnych, jak kiedyś. AR będzie musiało wystarczyć, nawet jeśli nie może do końca dorównać poczuciu zachwytu, jaki odczuwasz widząc szkielet płetwala błękitnego o długości 25,2 metra zawieszony pod sufitem nad tobą w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Funkcja nakłada eksponaty na otoczenie, umożliwiając przeglądanie ich pod dowolnym kątem i robienie zdjęć.
: Google

Inne eksponaty obejmują prehistoryczne stworzenia, takie jak Aegirocassis, a także obiekty, takie jak posąg sprzed Inków z 500 rpne. Dostępne są również obrazy do oglądania w rzeczywistości rozszerzonej, takie jak autoportret Fridy Kahlo lub Pocałunek Gustava Klimta. Po umieszczeniu eksponatu w pokoju możesz go sfilmować lub zrobić zdjęcia za pomocą aparatu w telefonie.


Obsługiwane eksponaty obejmują prehistoryczne stworzenia, a także nowsze elementy historyczne.
: Google

Eksponaty można oglądać w aplikacji Google Arts and Culture, która jest najbardziej znana z funkcji związanych z historią sztuki. Z biegiem lat dodał także kilka zwrotów AI do swojej kolekcji, na przykład w 2018 roku, kiedy wprowadził funkcję, która pasowałaby do twoich selfie ze słynnymi portretami. Niedawno dodano funkcję filtra zdjęć, która edytowała twoje zdjęcia w stylu znanych malarzy.

Oprócz eksponatów muzealnych Google dodaje do wyników wyszukiwania stworzenia z rozszerzonej rzeczywistości. Od Google I / O 2019 firma udostępniła do oglądania wiele zwierząt 3D, ostatnio poszerzając swoją ofertę o dinozaury i owady.

Blog Google nie wspomina, jaki sprzęt jest wymagany do oglądania najnowszych eksponatów muzealnych w rzeczywistości rozszerzonej, ale jego poprzednie funkcje AR wymagały używania urządzenia z Androidem obsługującego ARCore lub iPhone’a lub iPada z systemem iOS 11 i nowszym. Wystawy rzeczywistości rozszerzonej można znaleźć w aplikacji Sztuka i kultura, wyszukując „AR”, a następnie klikając przycisk „Wyświetl w rzeczywistości rozszerzonej” na stronach z obsługiwanymi eksponatami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook