RTV

Google umożliwia teraz ochronę hasłem strony, na której są wyświetlane wszystkie Twoje wyszukiwania

Firma Google dodała sposób umieszczania hasła na stronie internetowej i aktywności, która pokazuje całą Twoją aktywność w różnych usługach Google, w tym wyszukiwania, historię oglądania w YouTube i zapytania Asystenta Google (przez Android Police). Bez weryfikacji każdy, kto odbierze urządzenie, na którym jesteś zalogowany, może zobaczyć tę aktywność.

Aby aktywować weryfikację, możesz wejść na activity.google.com i kliknąć link Zarządzaj weryfikacją Moją aktywnością. W tym miejscu możesz wybrać opcję Wymagaj dodatkowej weryfikacji, zapisać i wprowadzić hasło, aby potwierdzić, że to Ty próbujesz wprowadzić zmianę.

Strona może być bardzo odkrywcza, ale pozwala także zarządzać mnóstwem danych w jednym miejscu.

Jeśli nie masz włączonej weryfikacji, na stronie activity.google.com pojawi się strumień Twojej aktywności w Google z wszystkich Twoich urządzeń bez pytania o hasło.

Historia wyszukiwania może wiele pokazać o osobie.

Jednak włączenie weryfikacji będzie wymagało od każdego, kto próbuje zobaczyć informacje, kliknięcia przycisku Zweryfikuj i wprowadzenia hasła do konta Google, zanim zostanie wyświetlona historia. Dla tych, którzy współdzielą komputer lub którzy czasami pozwalają innym, którzy nie są do końca godni zaufania, korzystać z ich urządzenia, może to być bardzo przydatny przełącznik.

Teraz nikt się nie dowie.

Na stronie Aktywność w internecie i aplikacjach możesz też sprawdzić, jakie działania zapisuje Google i czy są automatycznie usuwane. Następnie możesz zdecydować, czy jesteś zadowolony z tych ustawień. Jeśli nie, to jest strona, na której można je zmienić.

Podczas prezentacji Google I / O w zeszłym tygodniu dużo mówiono o prywatności, zapowiadając nowy Private Compute Core Androida, zablokowany folder ze zdjęciami i możliwość szybkiego usunięcia ostatnich 15 minut przeglądania w Chrome.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook