Oprogramowanie

Google uruchamia nową wyszukiwarkę, aby pomóc w walce z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego

Google ogłosił nową stronę internetową zaprojektowaną jako „punkt kompleksowej obsługi” dla osób z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego. Witryna „Znajdź wsparcie żywnościowe” zawiera narzędzie do lokalizowania żywności obsługiwane przez Mapy Google, którego użytkownicy mogą używać do wyszukiwania najbliższego banku żywności, spiżarni żywności lub witryny, w której można odbierać posiłki w szkole, w swojej społeczności.

Google współpracuje z grupami non-profit, takimi jak No Kid Hungry i FoodFinder, a także z Departamentem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, aby zebrać 90 000 lokalizacji z bezpłatną dostawą żywności we wszystkich 50 stanach – a w przyszłości będzie ich więcej.

Nowa witryna jest produktem nowo utworzonego zespołu Google Food for Good, znanego wcześniej jako Project Delta, gdy jego siedziba mieściła się w dziale X moonshot firmy Alphabet. Misją Projektu Delta jest „stworzenie inteligentniejszego systemu żywnościowego”, który obejmuje standaryzację danych w celu poprawy komunikacji między dystrybutorami żywności w celu ograniczenia marnotrawienia żywności. .

Niepewność żywnościowa jest definiowana przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych jako brak stałego dostępu do wystarczającej ilości żywności dla aktywnego, zdrowego życia. Liczba osób doświadczających braku bezpieczeństwa żywnościowego wzrosła podczas pandemii COVID-19, dotykając około 45 milionów osób lub 1 na 7 Amerykanów, w tym 15 milionów dzieci. Google twierdzi, że wyszukiwania hasła „bank żywności w pobliżu”, „program pomocy w zakresie suplementacji żywienia (SNAP)”, „aplikacja na bony żywnościowe” i „odbiór obiadu w szkole” osiągnęły rekordowe wartości w 2020 roku.

Oprócz nowej witryny z lokalizacją żywności, Google publikuje pięć nowych filmów na YouTube, których celem jest odstygmatyzowanie braku bezpieczeństwa żywności. Witryna będzie również zawierać linki do gorących linii żywnościowych, przewodniki dotyczące świadczeń w poszczególnych stanach oraz informacje dla określonych społeczności, takich jak seniorzy, rodziny i dzieci oraz rodziny wojskowe. Odwiedzający mogą również znaleźć informacje o tym, jak możesz przekazać żywność, czas i pieniądze na wsparcie potrzebujących.

„Chcemy, aby ludzie wiedzieli, że nie są sami”, mówi Emily Ma, szefowa Food for Good w poście na blogu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook