Foto

Google w niewytłumaczalny sposób usuwa astrofotografię szerokokątną z telefonów Pixel

Użytkownicy Pixela 5 i 4a 5G nie mogą już używać swoich ultraszerokokątnych aparatów do robienia zdjęć gwiazd: Google najwyraźniej usunęło możliwości astrofotografii obiektywu wraz z aktualizacją Google Camera 8.1. Ta funkcja była punktem sprzedaży Pixela 4 i była dostępna w zwykłych i teleobiektywach. Kiedy 4a 5G i 5 zostały ogłoszone z nowymi obiektywami szerokokątnymi, funkcja została również dodana do tych. Teraz zostało zabrane.

Funkcja astrofotografii pozwala użytkownikom uchwycić nocne niebo, kierując telefon do góry i trzymając go nieruchomo, albo przez wyważenie go na pobliskim obiekcie, albo umieszczenie go na statywie. Ta funkcja jest nadal dostępna w innych aparatach telefonów, ale jeśli przejdziesz do trybu Night Sight i przełączysz się na aparat ultraszerokokątny, pojawi się ostrzeżenie „Zoom to 1x for astrofhotography”. Przed aktualizacją widniał napis „Astrophotography on”.

Firma Google nie odpowiedziała na naszą prośbę o komentarz, pytając, dlaczego wprowadziła zmianę, ale zaktualizowała dokument dotyczący obsługi zdjęć w słabym świetle, dodając następujące zastrzeżenie:

Ważny: Na Pixel 4a (5G) i Pixel 5 astrofotografia działa tylko przy ustawieniach zoomu równych lub większych niż 1x.

Patrząc na Wayback Machine, widzimy, że ta zmiana nastąpiła w okresie od 1 do 7 listopada. To trochę dziwny czas, biorąc pod uwagę, że aktualizacja została wydana dopiero kilka dni później.

Zrzut ekranu postu na forum porównującego wyniki obu kamer w trybie astrofotografii.

Użytkownik forum Google Pixel Phone opublikował porównanie obiektywów ultraszerokokątnych (u góry) i obiektywów o standardowym kącie fotografowania w trybie astrofotografii.

Aby uzyskać wyjaśnienie, dlaczego ta funkcja mogła zostać wyłączona, możesz sprawdzić ten wątek na forum pomocy telefonu Pixel firmy Google. Zawiera przykłady od dwóch użytkowników, pokazujące wyniki trybu astrofotografii uzyskiwane w zwykłym aparacie Pixel 5 w porównaniu z tym, co wystawił ultraszerokokątny obiektyw. Pozwolę ci sam ocenić zdjęcia. Wpis na forum to jednak kolejna dziwna kwestia czasowa – powstał kilka dni po tym, jak aktualizacja usuwająca tę funkcję już zaczęła się wdrażać.

Biorąc pod uwagę, że aktualizacja była dostępna przez półtora miesiąca, zanim większość ludzi naprawdę zauważyła, że ​​funkcja została usunięta, może być oczywiste, dlaczego Google pomyślał, że może uciec bez wspominania o tym w dzienniku zmian. Nawet jeśli jest to funkcja, której wielu nie przegapi, nadal przypomina, że ​​funkcje oprogramowania używane do reklamowania telefonu mogą ulec zmianie (podobnie jak nieograniczona pamięć o oryginalnej jakości Pixela w Zdjęciach Google).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook