Różności i nowinki technologia

Google wciela to w nową kolekcję Zdjęć, zawierającą wszystkie kufle, które kiedyś Ci się podobały

Wiesz, czego nie widziałem od ponad roku? Wnętrze pubu. Albo bar. Lub w istocie wszelkiego rodzaju zajazd, zajazd, salon, zajazd, bar, tawerna lub piwiarnia, w których można wymienić pieniądze na słodki napój. Jednak Google nie zapomniał i najwyraźniej zdecydował się ze mnie drażnić nowym tagiem w swojej aplikacji Zdjęcia poświęconej tym rzeczom.

Jak zauważył pierwszy 9to5Google, jeśli otworzysz teraz aplikację Zdjęcia Google, powinna mieć nową kolekcję Wspomnienia u góry ekranu. Są to tematyczne zgrupowania zdjęć wyselekcjonowanych przez uczenie maszynowe i o ile poprzednie kolekcje skupiały się na dzieciach lub jedzeniu, o tyle ta – odpowiednio zatytułowana „Pozdrawiam!” – jest przeznaczony do gorzałki.

Kliknij obraz, a zobaczysz słodko-gorzki pokaz slajdów: zdjęcia napojów pijanych z przyjaciółmi i bliskimi. Parafrazować Szaleni ludziesłynna scena Carousel, oto esencja nostalgii, przenosząca nas do miejsca, do którego z wielką ochotą wracamy. Pub.

Próbka z The Cheers! kolekcja w Zdjęciach Google.
Zdjęcia: Cameron Faulkner / The Verge

Małe zastrzeżenie: kiedy Skraj pracownicy szukali komunikatu „Na zdrowie!” kolekcji we własnej aplikacji, nie wszyscy ją znaleźli. A ci, którzy to zrobili, zauważyli, że oprogramowanie nie zawsze wychwytywało wszystkie odpowiednie zdjęcia miotaczy. (Może to wybredny pijak? Nie mogę się z tym utożsamić).

W każdym razie jest to kolejna zgrabna demonstracja potęgi narzędzi fotograficznych Google do uczenia maszynowego, a także okrutne przypomnienie tego, czego większość z nas obecnie brakuje. I proszę, jeśli jesteś w kraju, w którym puby i bary są obecnie otwarte, gdzie możesz po prostu wyjść za drzwi i napić się piwa w słońcu, ja błagać ciebie: zamknij się i nie rozmawiaj ze mną.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook