NowościTelefony

Google wkrótce pozwoli Ci całkowicie zrezygnować z żądnych danych inteligentnych funkcji Gmaila

Firma Google dodaje nową opcję, która pozwoli użytkownikom zrezygnować z wykorzystywania danych Gmaila, czatu i Meet do oferowania inteligentnych funkcji, takich jak Smart Compose i Smart Reply, ogłosiła firma. Chociaż wcześniej mogłeś włączać i wyłączać te indywidualne funkcje, nowy przełącznik wyłącza przetwarzanie danych w tle, które to umożliwia. Google twierdzi, że nowa opcja zostanie udostępniona „w najbliższych tygodniach”.

Zgodnie ze zdjęciami opublikowanymi na blogu Google, użytkownikom Gmaila zostaną wyświetlone dwa okna dialogowe przedstawiające przetwarzanie danych. Pierwsza dotyczy inteligentnych funkcji oferowanych w Gmailu, w tym automatycznego filtrowania / kategoryzowania wiadomości e-mail, funkcji Smart Compose, kart podsumowania wyświetlanych powyżej wiadomości e-mail oraz wyodrębniania szczegółów wydarzenia w celu tworzenia wpisów kalendarza. Google twierdzi, że użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do tych funkcji, jeśli zrezygnują z przetwarzania danych, które im to umożliwia.

Pierwszy przełącznik kontroluje dane używane przez funkcje Gmaila, czatu i Meet.
: Google

Podczas gdy druga dotyczy sposobu wykorzystania tych danych w innych produktach Google.
: Google

Tymczasem drugie okno dialogowe pozwala użytkownikom zrezygnować z korzystania z danych Gmaila, czatu i Meet w innych produktach Google, takich jak Asystent (który może wyświetlać przypomnienia o należnych rachunkach), Mapy (które mogą wyświetlać rezerwacje w restauracjach) i Karty lojalnościowe i bilety GPay. Jeśli zdecydujesz się je wyłączyć, możesz je ponownie włączyć w ustawieniach Gmaila, mówi Google.

Google twierdzi, że nowe ustawienie będzie oferowane obok istniejących opcji włączania lub wyłączania każdej z tych funkcji indywidualnie. Jednak użytkownicy nie będą mieli szczegółowej kontroli nad przetwarzaniem danych w ramach poszczególnych funkcji, mówi Google The Verge, co oznacza, że ​​nie możesz zrezygnować z przetwarzania danych dla Smart Compose, nadal korzystając z kart podsumowań. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie funkcje są zasilane przez te same dane, twierdzi firma.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook