Nowości

Google Workspace i Google Chat są oficjalnie dostępne dla wszystkich

Google ogłasza dziś pewne zmiany w swoim pakiecie aplikacji i usług Workspace, w tym dostępność dla każdego, kto ma konto Google. Google twierdzi, że ma ponad trzy miliardy użytkowników aplikacji Workspace – choć prawdopodobnie można się założyć, że Gmail stanowi zdrową część tej bazy użytkowników.

Wiele osób wkrótce będzie miało możliwość przejścia na bardziej nowoczesny system Google dla Gmaila, Dokumentów i Czatu. Wszystkie z nich można łatwiej zintegrować w jednej karcie, na przykład czaty przesuwają się w lewo, aby odsłonić udostępniony arkusz kalkulacyjny. Jest to również związane z nowym pushem firmy „inteligentnym płótnem”, który ma również na celu łączenie różnych aplikacji za pomocą „inteligentnych chipów”.

Na początek Google oficjalnie oferuje ustawienie umożliwiające włączenie Czatu Google dla wszystkich użytkowników. To nowe ustawienie w Gmailu.

Dzięki tej zmianie wiadomości na czacie Google powinny być teraz opcją dla wszystkich, która może obejmować wiadomości bezpośrednie i pokoje czatu. . Ale Google wprowadza również nową terminologię, która będzie pasować do ogłoszenia. Zapowiada „ewolucję pokoi w Google Chat w Spaces”.

Przestrzeń to zasadniczo to samo, co pokój rozmów, ale Google chce podzielić je na własną formę komunikacji najwyższego poziomu obok Gmaila, Google Chat i Meet. Google wprowadza kilka nowych funkcji, takich jak ulepszone wątki wiadomości, więcej reakcji emoji, role użytkowników, narzędzia do moderacji i „wykrywalne” przestrzenie. W tym sensie wydaje się, że Spaces chce służyć zarówno jako konkurent Slack, jak i konkurent dla publicznych grup Discord, a także może jako opcjonalny zamiennik grup e-mailowych.

To trochę zagmatwane — ale jest to normalne w przypadku strategii komunikacyjnej Google.

Miejsca Google

Miejsca Google
Google

Według Sanaza Ahari, starszego dyrektora ds. produktu, kluczową ideą jest to, że użytkownicy mogą łatwiej przełączać się między „sposobami” komunikacji. Intencją jest „zachowanie kontekstu”, mówi Ahari. „Jeśli zaczynasz coś od wiadomości e-mail, a następnie chcesz uaktualnić to do interakcji w czasie rzeczywistym między grupą — a nawet w przypadku projektu — możesz to zrobić i zachować kontekst. Następnie możesz bezproblemowo przejść na spotkanie w tym samym czasie”.

Google obiecuje, że latem tego roku „wprowadzi usprawniony i elastyczny interfejs użytkownika” dla Spaces.

To nie jedyne ogłoszenia, które pojawiają się w dzisiejszych wiadomościach Workspace. Firma wprowadza nowy poziom o nazwie „Google Workspace Individual” w cenie 9,99 USD miesięcznie, co daje użytkownikom więcej narzędzi Workspace bez konieczności konfigurowania własnej domeny lub niestandardowego adresu e-mail.

Gdy użytkownicy Workspace powiedzą tak na spotkanie, będą mogli wskazać, czy będą uczestniczyć zdalnie, czy w zarezerwowanym pokoju konferencyjnym. Google podało również datę wprowadzenia funkcji trybu towarzyszącego, która zachęca osoby w sali konferencyjnej do włączania kamer, aby pracownicy zdalni nie czuli się tak pominięci – powinna pojawić się we wrześniu na pulpicie i „wkrótce” mobilny.

Google również zakradł się do ogłoszenia, że ​​będzie Wreszcie we wrześniu zaoferujemy progresywną aplikację internetową dla Google Workspace. Teoretycznie może to znacznie ułatwić użytkownikom Gmaila, aby ich poczta e-mail i inne aplikacje Google wyglądały bardziej jak rzeczywiste aplikacje komputerowe, a nie tylko karty w przeglądarce. Jest to teraz możliwe za pośrednictwem różnych aplikacji Electron i okien przeglądarki Single Site Browser, ale wymaga to więcej pracy niż powinno.

Wreszcie, Google dodaje opcje dla przedsiębiorstw, które będą niezbędne, jeśli naprawdę chce mieć szansę na zdobycie większych firm. Korporacje będą mogły korzystać z własnego szyfrowania danych po stronie klienta, dodawać więcej „reguł zaufania” dla różnych plików na Dysku, aby uprościć dostęp i uprawnienia, a także oznaczać pliki na podstawie ich wrażliwości.

Google Workspace szybko się aktualizuje i iteruje w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co może być znakiem, że firma naprawdę zamierza poważnie konkurować z Microsoftem. Strategia Google wykracza poza samo ulepszanie swoich produktów — ściślej łączy je ze sobą. Użytkownicy Gmaila wkrótce znajdą więcej niż kiedykolwiek podpowiedzi, aby wprowadzić je do innych produktów Google Workspace — a niektórzy bez wątpienia będą szukać sposobów, aby tego uniknąć. Umieszczenie przycisków Czatu, Spotkań i Pokoje (wkrótce Spaces) na dole najpopularniejszej aplikacji pocztowej na świecie z pewnością zwiększy użycie — i potencjalnie niektóre brwi antymonopolowe.

Największym znakiem zapytania jest to, czy Google może spójnie wyjaśnić przejście na Czat, dlaczego warto i czym tak naprawdę jest ta nowa rzecz w Spaces. Teraz, gdy Workspace będzie dostępny dla ponad trzech miliardów zwykłych ludzi, firma będzie musiała ciężko pracować, aby jasno komunikować się z nimi wszystkimi.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook