Oprogramowanie

Google wyłącza aplikację, która pozwala znaleźć lokalizację bliskich w sytuacji awaryjnej

Google zaprzestanie udostępniania swojej aplikacji do udostępniania lokalizacji w sytuacjach awaryjnych Trusted Contacts w grudniu i już wyszarpnęło ją ze Sklepu Google Play. Zamiast tego kieruje istniejących użytkowników do wypróbowania podobnych, ale mniej przydatnych funkcji w Mapach Google. Szkoda, ponieważ chociaż Zaufane kontakty mogą pozwolić Ci znaleźć członka rodziny, nawet jeśli nie odpowie (na przykład, jeśli jest nieprzytomny lub w niebezpieczeństwie), Mapy Google wymagają od nich aktywnego nadawania Ci swojej lokalizacji.

Ogłoszenie było dość gwałtowne:

Ogłoszenie e-mailowe Google
Ian Carlos Campbell

Mapy Google mogą udostępniać lokalizację w czasie rzeczywistym od 2017 roku, ale znowu musisz wyrazić zgodę na ciągłe śledzenie, udostępniając swoją lokalizację innym osobom przez cały czas, zamiast transmitować ją tylko do bliskich, jeśli nie odpowiadasz . Zaufane kontakty pozwalają natomiast dodawać do kontaktów osoby, którym chcesz natychmiast udostępniać swoje lokalizacje w nagłych wypadkach. Jeśli tak się stanie, Twoje kontakty mogą poprosić o aktualizację statusu, aby sprawdzić, czy wszystko w porządku, i możesz odpowiedzieć, podając swoją lokalizację, aby je uspokoić. Jeśli nie odpowiesz, aplikacja automatycznie udostępni Twoją ostatnią znaną lokalizację, aby umożliwić im wezwanie pomocy.

Kiedy Google pierwotnie uruchomił Zaufane kontakty, utworzył ten GIF, aby pokazać, jak to działa:


Składanie innych aplikacji i funkcji w Mapach Google było od jakiegoś czasu strategią Google, ale funkcja Mapy nie jest tak cenna. I choć możliwe, że aplikacja Zaufane kontakty nie miała wielu użytkowników, ci, którzy na nią liczyli, będą musieli znaleźć coś innego.

Google kończy wsparcie dla tej aplikacji w grudniu, ale będziesz mieć możliwość pobierania swoich kontaktów ze strony Zaufane kontakty do momentu wyłączenia aplikacji. Do tego czasu równie dobrze możesz zapoznać się z poglądami Map Google na udostępnianie lokalizacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook