Różności i nowinki technologia

Google wyłącza płatne rozszerzenia Chrome

Firma ogłosiła dzisiaj, że Google wyłącza płatne rozszerzenia Chrome oferowane w Chrome Web Store. Oznacza to, że programiści, którzy próbują zarabiać na swoich rozszerzeniach, będą musieli to zrobić z innymi systemami obsługi płatności.

Według Google od poniedziałku programiści nie mogą już tworzyć nowych płatnych rozszerzeń – choć to utrwala politykę, która obowiązuje już od marca. I że Polityka wynika z tymczasowego zawieszenia publikowania płatnych rozszerzeń w styczniu po tym, jak Google zauważył wzrost liczby fałszywych transakcji, które „mają na celu[ed] do wykorzystywania użytkowników ”.

Google będzie stopniowo wycofywać inne funkcje w nadchodzących miesiącach, a 1 lutego Google twierdzi, że istniejące rozszerzenia nie mogą już obciążać klientów korzystających z systemu płatności Chrome Web Store. Oto pełna oś czasu:

: Google

To nie jedyne znaczące zmiany w rozszerzeniach, które Google wprowadził w tym roku. Firma wprowadziła w kwietniu szereg aktualizacji zasad mających na celu ograniczenie spamerskich rozszerzeń, w tym zakazanie wielu rozszerzeń, które robią to samo, uniemożliwianie programistom manipulowania recenzjami w celu znalezienia lepszego miejsca dla ich rozszerzenia oraz zakaz rozszerzeń, które nadużywają powiadomień.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook