Różności i nowinki technologia

Google’s Nest ogłasza nowy inteligentny termostat o prostszej konstrukcji i niższej cenie

Dział inteligentnych domów Google Nest ma nowy inteligentny termostat dostępny do zamówienia od dziś. Nowy termostat Nest jest prostszym modelem niż Nest Learning Thermostat lub Nest Thermostat E i ma niższą cenę, tylko 129,99 USD. To o 40 USD mniej niż Nest E i 120 USD mniej niż najwyższej klasy termostat Nest Learning Thermostat trzeciej generacji. Jest dostępny do zamówienia w przedsprzedaży od dziś, a Google twierdzi, że będzie dostępny za kilka tygodni.

Prostszy jest motyw nowego termostatu Nest, który zaczyna się od jego projektu. Zniknęło tradycyjne obrotowe pokrętło, które było na każdym termostacie Nest przez ostatnie dziewięć lat. W jego miejsce znajduje się dotykowy pasek po prawej stronie, który służy do nawigacji po interfejsie i dokonywania regulacji. Zamiast obracać pokrętłem w celu dostosowania temperatury, przesuń palcem w górę iw dół i dotknij tego paska dotykowego. Ten projekt eliminuje wszystkie ruchome części i pozwolił Google obniżyć cenę.

Przód termostatu to całkowicie lustrzane wykończenie z wyświetlaczem, który prześwieca przez lustro, gdy termostat jest używany. Google używa tej samej technologii Soli, która była w smartfonie Pixel 4 pod lustrzanym wykończeniem, aby automatycznie wykryć, kiedy stoisz przed termostatem i go wybudzić. Firma twierdzi, że technologia Soli pozwala na niezakłócone lustrzane wykończenie, bez widocznego okna lub wycięcia dla tradycyjnego czujnika ruchu, takiego jak w innych modelach. Ale to jest zakres zastosowania Soli w termostacie Nest – poza paskiem dotykowym nie ma sterowania opartego na gestach.

Nowy termostat Nest ma lustrzany przód i jest dostępny w czterech różnych kolorach
: Google

Podobnie jak niedawno wydany inteligentny głośnik Nest Audio, termostat Nest jest dostępny w różnych kolorach: białym, ciemnoszarym, jasnoróżowym i jasnozielonym. Dostępny jest dopasowany kolorystycznie zestaw wykończeniowy do zakrycia otworów pozostałych po starym termostacie za 14,99 USD.

Nest uprościł również obsługę oprogramowania. Nowy termostat Nest nie jest wyposażony w funkcję uczenia się firmy Nest, która próbuje automatycznie poznać Twoje warunki życia i dostosować termostat w celu uzyskania najlepszej równowagi między komfortem a wydajnością. Zamiast tego działa poza tradycyjnym systemem harmonogramów, w którym mówisz mu, kiedy jesteś w domu, kiedy Cię nie ma i jaką temperaturę powinien utrzymywać dla każdego scenariusza. W ten sposób jest podobny do działania tradycyjnego programowalnego termostatu i powinien być dobrze znany większości ludzi, którzy po raz pierwszy przechodzą na inteligentny termostat.

Zamiast automatycznego systemu uczenia się innych modeli Nest, nowy termostat Nest opiera się na bardziej tradycyjnym zaprogramowanym harmonogramie.
: Google

Nest Thermostat ma wbudowane inteligentne funkcje. Można nim sterować za pomocą aplikacji Google Home na smartfony, tak jak każdym innym termostatem Nest, i obsługuje sterowanie głosowe za pomocą Asystenta Google lub Alexy Amazona. Może również monitować o dostosowanie poziomów temperatury w celu zwiększenia wydajności i może ostrzegać o potencjalnych problemach z systemem HVAC lub o konieczności wymiany filtra powietrza. Będzie korzystać z czujnika ruchu Soli oraz geolokalizacji w telefonie, aby automatycznie włączyć tryb Eco, aby oszczędzać energię, gdy nie ma Cię w domu. Google twierdzi, że te funkcje mogą każdego roku zaoszczędzić właścicielom średnio od 10 do 12 procent na ogrzewaniu i 15 procent na rachunkach za chłodzenie. Nest Thermostat ma również certyfikat Energy Star, podobnie jak inne modele termostatów Nest.

Nest Thermostat nie ma pewnych możliwości w porównaniu z droższymi wersjami. Na przykład nie obsługuje zdalnych czujników Nest do równoważenia systemu z określonego pomieszczenia. Zamiast wbudowanej wielokrotnego ładowania baterii litowej, termostat Nest działa na dwie standardowe baterie AAA. (Google twierdzi, że powinno to trwać „wiele lat” na zestawie AAA.) Funkcja Farsight, która pozwala zobaczyć aktualną temperaturę z drugiego końca pokoju z innymi modelami Nest, również nie jest tutaj. Google twierdzi, że proces instalacji jest podobny do innych modeli, a termostat Nest jest kompatybilny z prawie tyloma używanymi systemami HVAC. Może również obsługiwać systemy wielostrefowe, łącząc ze sobą wiele termostatów Nest i obsługując je razem.

Jasnoróżowy termostat Nest zamontowany na ścianie z głośnikiem Nest Audio w dopasowanym kolorze na półce obok.

Dopasowanie koloru inteligentnego termostatu do inteligentnego głośnika to teraz rzecz, którą możesz zrobić
: Google

Przedstawiciele Google twierdzą, że Nest Thermostat nie zastępuje innych modeli – termostat Nest Learning Thermostat trzeciej generacji pozostaje dostępny, chociaż Nest E będzie dostępny tylko dla profesjonalnych instalatorów w przyszłości. Zamiast tego firma ma nadzieję, że niższy koszt i łatwiejszy do zrozumienia system będzie kuszący dla tych, którzy nie przeszli jeszcze na inteligentny termostat i nadal używają tradycyjnego, programowalnego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook