Gry

Grupy na Facebooku mogą teraz wyznaczać Ekspertów Grupowych

Facebook wprowadza dziś nową funkcję o nazwie „Eksperci grupowi”, która pozwoli administratorom określić, którzy członkowie mają dużą wiedzę na temat grupy.

Poza prawem do przechwałek, Eksperci Grupy będą mieli obok swojego nazwiska odznakę ozdobioną dowodem ich podwyższonego statusu. Ta plakietka będzie widoczna w postach, komentarzach oraz w funkcji pytań i odpowiedzi.

Eksperci grupowi zostaną wybrani przez administratorów grup, a eksperci otrzymają tę nadzwyczajną moc dopiero po zaakceptowaniu nominacji. Administratorzy mogą również cofnąć status eksperta.

Facebook testuje sposoby na ułatwienie administratorom znajdowania tych ekspertów, zachęcając określonych użytkowników, obecnie korzystających z przestrzeni gier i fitness, do dodania gier lub działań, o których wiedzą. Administratorzy grup mogą przeszukiwać te tematy, aby znaleźć nowych Ekspertów grupowych. Ta taktyka działa również jako czynnik wzrostu dla grup, ponieważ nowi eksperci będą mogli zapraszać obserwujących, którzy niedawno wchodzili w interakcję z ich stroną główną, aby dołączyli do grupy.

Obraz: Facebook

Jeśli jednak grupa wyznaczy niewiarygodnego eksperta lub jeśli ta grupa umyślnie zaangażuje się w publikowanie dezinformacji, usunięcie ich ze statusu eksperta będzie należało wyłącznie do administratorów. Na przykład grupy, które promują programy antyszczepionkowe, prawdopodobnie nie nominowałyby konwencjonalnych lekarzy ani urzędników zdrowia publicznego na ekspertów. Tak więc, chociaż tag „ekspert” oznacza zaufanie administratorów, nie kwalifikuje go obiektywnie jako prawdziwego eksperta.

Zapytany o dodatkowe narzędzia do moderacji, aby zapewnić, że Eksperci Grupy dostarczają dokładnych informacji, rzecznik Facebooka wymienił ustalone sposoby, w jakie firma radzi sobie z błędnymi informacjami na platformie, takie jak zewnętrzne sprawdzanie faktów i ograniczanie dystrybucji treści oznaczonych jako wprowadzające w błąd. Dodali, że członkowie zawsze mogą zgłaszać treść administratorom grup.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook