Gry

Gry wideo WIRED pokochały najbardziej w 2020 roku

Yakuza: Like a Dragon czuje się jak gra PlayAtation 2 i mam na myśli to w najładniejszy możliwy sposób. W czasach naszej następnej generacji, wartych wiele milionów dolarów schematów marketingowych, mikrotransakcji i żądań „usług na żywo” w zakresie stałej łączności, gra z prostą mechaniką walki, stosunkowo małą mapą i mnóstwem stycznych minigier może wydawać się osobliwa .

Zamiast, Jak smok pęka w szwach. To genialne. To absurd. Jego GTA spotyka się Dragon Quest spotyka się Zwariowana taksówka. Założenie jest ostre: były yakuza, który niedawno wyszedł z więzienia, myśli o świecie jako grze RPG, ponieważ nigdy nie nauczył się umiejętności radzenia sobie z dorosłymi. Stamtąd, Jak smok bierze papkowatą opowieść kryminalną i nasyca ją psychodelicznymi parodiami starej szkoły Dragon Quest i Final Fantasy Gry.

Zadania członków partii, zwykle coś w rodzaju rycerza lub czarnoksiężnika, są dosłownie robotnikami: brygadzistą firmy budowlanej, który dzierży ogromny młot bojowy i może wezwać paradę robotników, aby zdeponować wroga. Barman może użyć wiadra z lodem do zamrożenia wrogów, a policjant podczas zamieszek może użyć swojej tarczy do czołgu.

Przyzywa tylko stawkę. Mogę wezwać kurczaka, aby złożył jajo przywracające MP, lub motocyklisty, aby spalił gumę na twarzach moich wrogów. Mogę zadzwonić do dorosłego mężczyzny z fetyszem pieluch, jego ohydne krzyki osłabiają atak i obronę moich wrogów. Od tamMogę ogłosić uderzenie orbitalne z satelity, ponieważ Ichiban, oprócz bycia himbo, posiada również miliardowy konglomerat deserów.

Ale najdzikszą niespodzianką były ostre polityczne momenty poważnej rzeczywistości w zadaniach pobocznych. Tutaj gra zastępuje szalony humor żarliwymi dyskusjami na temat bezdomności, nastrojów antyimigranckich w Japonii i demonizacji prostytutek. Funkcja „praca” nie odblokowuje się nawet, dopóki Ichiban i spółka nie rozwiążą serii protekcjonalnych zadań związanych z pobieraniem od podejrzanej agencji pracy tymczasowej.

Może po prostu się starzeję, ale mniej interesują mnie gry, które ignorują rzeczywistość, a bardziej interesują mnie gry, które ją wypaczają i załamują, podkreślając dziwność i niesprawiedliwość świata, w którym żyjemy. Z pewnością nie spodziewałem się tego po gra, w której bohater ubiera się jak członek Bee Gees.

—Sidney Fussell

Dzięki uprzejmości Playdots

Dwie kropki

Wiem, że wszyscy szukamy ucieczki od naszego koszmaru 2020 roku. To jest dokładnie to Dwie kropki był dla mnie. Gra na moim iPhonie była dla mnie wytchnieniem od niepokoju. Jest całkowicie bezmyślny i doskonale łączy się z telewizją otoczenia lub zabawnym podcastem, który wcale nie jest związany z wiadomościami. Łączenie kolorowych kropek i rozwiązywanie łamigłówek, które obejmują biedronki i owocożerne małpy, a jednocześnie niejasno pochłaniając fabułę mojego ostatniego napadu na Netflix, nie pozostawia w moim mózgu miejsca na cokolwiek innego.

Ta gra prawdopodobnie byłaby również doskonałym przyjacielem w samolocie. Dam ci znać, jeśli jeszcze kiedykolwiek będę podróżował.

—Elena Lacey


Więcej z przeglądu roku WIRED

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook