Różności i nowinki technologia

Gumroad oferuje teraz członkostwo podobne do Patreon, aby wspierać twórców

Gumroad, który pomaga twórcom w sprzedaży produktów online, pozwala teraz twórcom na swojej platformie oferować członkostwo jako dodatkowe źródło stałych przychodów. Dzięki członkostwu twórcy będą mogli dostosowywać produkty i treści, do których członkowie będą mieli dostęp na wybranych przez siebie poziomach cenowych – mogą nawet zaoferować opcję płatności za wszystko.

Wprowadzając członkostwo na Gumroad, obecni twórcy platformy nie będą musieli korzystać z innej usługi, takiej jak Patreon lub Substack, aby oferować jakąś usługę członkostwa. Teoretycznie będą teraz mogli korzystać z jednej platformy do sprzedaży jednorazowych produktów i uzyskiwania stałych przychodów dzięki członkostwu. Członkostwo to nie jedyny sposób na ciągłe zarabianie na Gumroad, ponieważ firma ma również narzędzia do sprzedaży produktów subskrypcyjnych.

Członkostwo w Gumroad.
: Gumroad

Gumroad oferuje zestaw narzędzi pomagających twórcom w sprzedaży produktów online. Usługa umożliwia utworzenie strony docelowej, tworzenie kodów ofert i kluczy licencyjnych oraz korzystanie z narzędzi analitycznych, aby lepiej zrozumieć odbiorców i sprzedaż. Większość towarów sprzedawanych na Gumroad to towary cyfrowe – około 95 procent, mówi Gumroad The Verge – ale twórcy mogą też sprzedawać produkty fizyczne, takie jak koszulki.

Gumroad mierzy się jednak z dużą konkurencją ze strony innych platform, takich jak Patreon, Substack i OnlyFans. Ale tam, gdzie Gumroad próbuje odróżnić się od tych platform, jest przejrzystość, powiedział dyrektor generalny Sahil Lavingia The Verge w wywiadzie. Lavingia co miesiąc publikuje dane finansowe firmy na Twitterze a nawet organizuje otwarte spotkania zarządu w YouTube.

„Wiele osób powiedziało mi:„ Wybrałem Gumroad, ponieważ mogłem zobaczyć, kiedy daję Gumroad pieniądze, na co tak naprawdę wydają ”- powiedziała Lavingia. „Myślę, że niedoceniane jest to, jak bardzo ludzie doceniają wiedzę o tym, jak firma, z której korzystają, faktycznie funkcjonuje i działa jako firma”.

Członkostwa są już dostępne na Gumroad.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook