Różności i nowinki technologia

Haker twierdzi, że poprawnie odgadł hasło Trumpa na Twitterze – było to „maga2020!”

Ilustracja zawierająca logo Twittera, konto prezydenta Trumpa na Twitterze i hasło, które brzmi

Aurich Lawson

Badacz bezpieczeństwa podobno zalogował się w zeszłym tygodniu na konto prezydenta Trumpa na Twitterze, odgadując hasło – było to „maga2020!” – a następnie ostrzegł rząd USA, że Trump musi zaktualizować swoje praktyki bezpieczeństwa na Twitterze.

Badacz bezpieczeństwa Victor Gevers podobno odgadł hasło Trumpa przy piątej próbie i był przerażony, że prezydent nie włączył uwierzytelniania dwuetapowego. O wiadomościach poinformował dziś holenderski dziennik de Volkskrant oraz magazyn Vrij Nederland. Oba raporty zawierały cytaty z Geversa, podczas gdy Vrij Nederland opublikował również zrzut ekranu, który Gevers twierdzi, że zrobił, gdy miał dostęp do konta @realdonaldtrump.

Gevers podobno uzyskał dostęp do konta Trumpa na Twitterze w piątek w zeszłym tygodniu. Mówi, że próbował haseł takich jak „MakeAmericaGreatAgain” i „Maga2020”, zanim trafił na prawidłowe hasło „maga2020!” Gevers jest znanym badaczem bezpieczeństwa i był cytowany w kilku artykułach Ars dotyczących innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem od 2017 roku. Jest badaczem w fundacji non-profit GDI i przewodniczącym Holenderskiego Instytutu ujawniania luk w zabezpieczeniach.

„Spodziewałem się, że zostanę zablokowany po czterech nieudanych próbach” lub przynajmniej „poproszono mnie o dostarczenie dodatkowych informacji” – powiedział Gevers, według de Volkskrant. Raport mówi:

Holender zaalarmował Trumpa i amerykańskie służby rządowe o wycieku bezpieczeństwa. Po kilku dniach skontaktował się z nim amerykański wywiad w Holandii. Agencja ta odpowiada również za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych i potraktowała raport poważnie, o czym świadczy korespondencja, do której przechodził de Volkskrant. W międzyczasie konto Trumpa zostało zabezpieczone.

Konto Trumpa opublikowało satyryczny artykuł na temat Bidena

Tego samego dnia Gevers rzekomo włamał się na konto Trumpa na Twitterze, konto opublikował na Twitterze artykuł satyryczny autorstwa Babylon Bee pod tytułem „Twitter wyłącza całą sieć, aby spowolnić rozpowszechnianie negatywnych wiadomości Biden”. Trump został najwyraźniej oszukany przez satyryczną witrynę z wiadomościami, ale artykuł Vrij Nederland sugeruje, że tweet mógł zostać wysłany przez Geversa, gdy miał dostęp do profilu Trumpa.

„Nie twierdzę, że to zrobiłem” – powiedział Gevers według Vrija Nederlanda. „Ale co jeśli to ja opublikowałem tweeta? Wtedy Trump będzie musiał albo przyznać, że nigdy nie przeczytał artykułu Babylon Bee i nie opublikował tego gównianego tweeta, ALBO będzie musiał przyznać, że ktoś inny opublikował tweeta”. Tweet nadal nie został usunięty.

Twitter poinformował dziś, że „nie widzi żadnych dowodów potwierdzających to twierdzenie”, że konto Trumpa zostało zhakowane, zgodnie z artykułem The Independent. Ale Twitter poinformował również, że „aktywnie wdrożył środki bezpieczeństwa kont dla wyznaczonej grupy głośnych kont na Twitterze związanych z wyborami w Stanach Zjednoczonych, w tym federalnych organów rządowych”.

Oświadczenie Twittera nie obala twierdzenia Geversa. Skontaktowaliśmy się dzisiaj z Gevers i potwierdził Arsowi, że logował się na konto Trumpa na Twitterze, używając hasła „maga2020!” i że był to „drugi raz od czterech lat”, kiedy uzyskał dostęp do konta Trumpa na Twitterze. Gevers i dwaj inni badacze twierdzą, że dostali się na konto Trumpa na Twitterze w 2016 roku, zdobywając jego hasło w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych, przy czym hasło to w tamtym czasie było „wyrzucone”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook