Gry

Half-Life: Alyx ma teraz ponad trzy godziny komentarza od deweloperów

Warto to powtórzyć Okres półtrwania: Alyx od początku do końca jeszcze raz – choćby dlatego, że zespół programistów Valve właśnie dodał ponad trzy godziny komentarza audio do gry tylko VR, która została uruchomiona na początku tego roku. W trybie komentarza napotkasz klipy w 147 interesujących miejscach w grze, obejmujących kilka obszarów rozwoju, w tym projekt, grafikę, animację, renderowanie, dźwięk i nie tylko. Valve ujmująco podzieliło się tym, że zespół programistów w Seattle nagrał komentarz „w szafach i zakrytych fortach”.

Biorąc pod uwagę, że są to opowieści o rozwoju gry, natkniesz się na główne spoilery. Więc ukończ grę raz przed wysłuchaniem, chyba że nie masz nic przeciwko zepsuciu pierwszej Pół życia gra ma wyjść za ponad dekadę.

Aby zagłębić się w rozgrywkę z włączonym komentarzem programisty, musisz tak naprawdę rozpocząć nową grę, a następnie wybrać „Komentarz dewelopera” w menu przed przejściem do rozgrywki. Następnie poszukaj unoszących się słuchawek rozrzuconych po każdym środowisku, podnieś je i przymocuj dookoła głowy Alyx, aby usłyszeć komentarz. Komentarz jest w języku angielskim, ale napisy są dostępne w języku angielskim, francuskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, hiszpańskim kastylijskim, hiszpańskim (Ameryka Łacińska), rosyjskim, polskim, chińskim tradycyjnym i chińskim uproszczonym.

Komentarz twórców był charakterystyczną cechą większości gier Valve, dając zaciekawionym graczom interaktywne klipy audio umieszczone w całym świecie gry. Każdy z nich zajmuje się różnymi aspektami metodologii projektowania, wyzwaniami programistycznymi i po prostu ogólnie fascynującymi ciekawostkami kontekstualnymi, opartymi na lokalizacji, których prawdopodobnie byś nie usłyszał. Jestem szczególnie zainteresowany komentarzem do końcowej części gry.

Jeśli jeszcze nie wskoczyłeś do gry – po pierwsze, zazdroszczę ci, że możesz jej doświadczyć świeżym okiem. Po drugie, recenzja mojego kolegi Adi Robertsona wskazuje, że jest to przygoda, którą warto kupić zestaw VR. Też w to grałem i mogę ręczyć, że to naprawdę fajne doświadczenie, które jest jednocześnie najfajniejszą rzeczą, jakiej doświadczyłem w VR i wszystkim, czego chciałem w następnej Pół życia przygoda. Możesz go odebrać na Steam za 59,99 USD. Będzie działać z każdym zestawem słuchawkowym obsługującym SteamVR.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook