OprogramowanieTelefony

Halide otrzymuje poważną aktualizację z ulepszonym przetwarzaniem RAW i nowymi cenami

Firma Halide wprowadziła na rynek nową wersję swojej popularnej aplikacji do aparatów na iPhone’a, teraz nazwaną Halide Mark II, i zawiera wiele nowych funkcji. Obejmują one przeprojektowanie, ulepszone przetwarzanie RAW i nowy model cenowy.

Halide twierdzi, że Mark II zawiera „od podstaw przeprojektowanie”, aby nie przeszkadzać. Wszystkie elementy sterujące zdjęciami powinny teraz znajdować się w zasięgu kciuka, niezależnie od modelu iPhone’a, na którym używasz aplikacji. Jest nowy krój czcionki, a nawet podgląd ostatniego zrobionego zdjęcia, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu, pasuje do krzywizny ekranu Twojego iPhone’a. Wszystko ma wyglądać znajomo dla osób, które codziennie używają domyślnego aparatu Apple – ale jak zwykle Halide zawiera mnóstwo zaawansowanych sztuczek fotograficznych.

Nowa wersja aplikacji Mark II może teraz przechwytywać oba pliki RAW i zdjęcia iPhone’a przetwarzane obliczeniowo w tym samym czasie dzięki funkcji Halide wywołuje pokrycie. Większość aplikacji do filtrowania zdjęć i aplikacji do mediów społecznościowych nie akceptuje obrazów RAW, ale zaletą formatu RAW jest to, że otrzymujesz zdjęcie bez żadnego przetwarzania, które możesz później edytować. Zaleta pokrycia oznacza, że ​​robiąc jedno zdjęcie, otrzymujesz dwa obrazy – jedno, które możesz opublikować od razu, a drugie możesz edytować później. Zasięg będzie jednak domyślnie wyłączony.

Mark II zyskuje również nową funkcję Instant RAW, która „inteligentnie” wywołuje pojedynczy obraz RAW w 17-etapowym procesie bez konieczności samodzielnego dostosowywania suwaków lub poziomów. „Instant RAW może działać jako punkt środkowy między całkowicie nieedytowanym RAW a całkowicie przetworzonym JPEG”, Halide powiedział w dzisiejszym blogu ogłoszeniowym. Firma opowiada The Verge Natychmiastowy obraz RAW będzie wyglądał inaczej niż JPG, który można uzyskać z obrazu po zastosowaniu przetwarzania Apple Smart HDR. Podejście Halide do przetwarzania było wzorowane na tym, jak rozwija się fotografia filmowa, twierdzi firma. (Jeśli chcesz, możesz nadal wysyłać obrazy RAW do innych aplikacji, takich jak Darkroom, aby uzyskać dokładniejszą edycję).

Obraz: halogenek

Halide twierdzi, że Mark II jest również „gotowy na ProRAW”, co oznacza, że ​​powinien obsługiwać nowy format, gdy Apple wyda go jeszcze w tym roku dla iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max. Halide wprowadza również 10-dniowy kurs w aplikacji, aby pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o fotografii za pomocą funkcji w aplikacji i wyjaśniając koncepcje fotograficzne. Jak podaje blog, kurs jest przeznaczony zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników.

Jednak wszystkie te zmiany pociągają za sobą zmianę cen. Oryginalna wersja Halide była jednorazową płatną aplikacją, ale teraz można za nią zapłacić na kilka różnych sposobów.

Jeśli zapłaciłeś już za Halide, otrzymasz Mark II za darmo, a także roczną subskrypcję ze wszystkimi korzyściami, które obejmują. (Trochę więcej na ten temat później). Jeśli wcześniej zapłaciłeś za aplikację i próbowałeś zaktualizować ją do Mark II wcześniej, ale zobaczyłeś monit o zapłatę, sprawdź ponownie. Halogen mówi The Verge było to spowodowane błędem, a aktualizacja rozwiązująca ten problem jest obecnie wdrażana.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Halide, masz kilka opcji. Możesz zapłacić raz za aplikację, która kosztuje 30 USD przy uruchomieniu i 36 USD w pewnym momencie w przyszłości. Halide twierdzi, że planuje podnieść tę jednorazową cenę w miarę dodawania nowych funkcji do aplikacji.

Halide oferuje również subskrypcje, które firma nazywa „członkostwem”. Przy uruchomieniu możesz zapłacić 9,99 USD za roczny dostęp do funkcji aplikacji. Cena ta wzrośnie do 11,99 USD „w najbliższej przyszłości”.

Halide spodziewa się, że w końcu podniesie to cenę subskrypcji, ale mówi, że zachowasz cenę, którą zapłaciłeś wcześniej, jeśli zdecydujesz się zapłacić za kolejny rok członkostwa. Wspieranie będzie oferować „korzyści wykraczające poza podstawową funkcjonalność Halide”, w tym specjalne ikony aplikacji. Ale jeśli chcesz po prostu skopać opony w nowej aplikacji przed zapłaceniem, możesz ją teraz pobrać bezpłatnie z tygodniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się to całkiem niezłą aktualizacją dla fanów Halide, a narzędzia edukacyjne wydają się pomocne dla tych z nas, którzy chcieli wypróbować bardziej zaawansowaną fotografię mobilną, ale nie wiedzieli, od czego zacząć. Halide Mark II jest już dostępny w App Store jako aktualizacja oryginalnej aplikacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook