Gry

Halo MCC zapewnia obsługę myszy i klawiatury na konsoli Xbox, wyrównując pole gry z komputerem PC

Dziś możesz odpalić konsolę Xbox i grać Aureola za pomocą myszy i klawiatury. Aż trudno uwierzyć, że piszę te słowa.

Pięć lat temu zapytałem niewielki pokój twórców Xboxa, którzy sami się czują, wspierając mysz i klawiaturę (teraz, gdy ich szef Phil Spencer potwierdzili, że są w drodze), ale byli bardzo sceptyczni. Xbox One potrzebował jeszcze dwóch lat, aby uzyskać choćby kilka tytułów na klawiaturę i mysz w aktualizacji z listopada 2018 r. Chociaż gry takie jak COD: Warzone i Fortnite utorowały drogę dla parytetu kontrolerów, branża jest nadal, co zrozumiałe, nieufna co do konsol mikserskich i graczy na klawiaturze.

Ale teraz klawiatura i mysz są natywną częścią Halo: The Master Chief Collection (włącznie z Halo CE, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach, i Halo 4) od nowej aktualizacji z kwietnia 2021 roku i nie jest sama: każda konsola Xbox, która może grać w tę grę, pozwoli ci dostosować pole widzenia, celowniki i powiązać elementy sterujące na wielu wejściach, tak jak każda dobra strzelanka na PC.

Nie tylko oznacza to równość z komputerem, ale może faktycznie sprawić, że wersja Xbox Halo: MCC preferowane dla niektórych. Jak zauważa mój kolega Tom Warren, łatwiej jest uniknąć oszustów w grach konsolowych:

Pełne informacje o aktualizacji wspominają również o nowych opcjach ułatwień dostępu, nowym wariancie gry „Escalation Slayer”, nowej mapie dla Halo 3, a teraz możesz łatwo ustawić swój czat w grze i urządzenia audio osobno na PC. I oczywiście jest nowy sezon treści zatytułowany „Raven”. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Ja grałem Aureola myszką i klawiaturą prawie od samego początku. Pierwszą posiadaną przeze mnie kopią był port Gearbox na PC. Od dawna jest ulubionym miejscem na imprezach LAN. Ach, czy tęsknię za imprezami LAN.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook