Gry

Handlowcy będą zakładać zestawy słuchawkowe rzeczywistości wirtualnej w swoich biurach domowych

Biznesmen za pomocą zestawu słuchawkowego wirtualnej rzeczywistości

Wolne sypialnie i pokoje dzienne mogą wkrótce stać się częścią tętniących życiem parkietów, ponieważ jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie rozważa zapewnienie pracownikom zestawów słuchawkowych do rzeczywistości rozszerzonej.

UBS eksperymentował z wypuszczeniem swoich londyńskich traderów na Microsoft HoloLenses, które pozwoliłyby personelowi odtworzyć doświadczenie pracy na przepełnionym parkiecie bez wychodzenia z domu.

Banki desperacko próbowały sprowadzić pracowników z powrotem do biura, zwłaszcza w przypadku ról wrażliwych regulacyjnie, takich jak handel, ale gwałtowny wzrost wskaźników zakażeń koronawirusem oznacza, że ​​wielu pracowników obawia się korzystania z transportu publicznego.

„Jeśli ludzie naprawdę nie mogą przyjść do biura, czy możemy stworzyć wirtualną obecność?” Beatriz Martin, dyrektor generalny UBS UK, powiedziała Financial Times. „Myślimy o eksperymentowaniu z dostępnymi narzędziami”.

UBS powołał grupę roboczą skupioną na „ponownym wyobrażeniu sobie parkietu”, która rozważała również ustawienie ekranów na biurkach handlowców z obrazami z kamer od ich współpracowników, aby zachęcić do współpracy.

W tym miesiącu JPMorgan Chase wezwał starszych traderów z powrotem do wieżowców banku w Canary Wharf i na Manhattanie w ramach chwalonego przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Ale bank został już zmuszony do wysłania pracowników do domu ze swojego nowojorskiego parkietu po tym, jak pracownik uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, według Bloomberga.

JPMorgan został dotknięty epidemią na tym samym parkiecie w kwietniu, kiedy 16 osób uzyskało wynik pozytywny.

W tym miesiącu Barclays odesłał pracowników ze swojego londyńskiego parkietu do domu po tym, jak dwóch pracowników uzyskało pozytywny wynik.

Stacja robocza Citigroup do rzeczywistości rozszerzonej, łącząca hologramy 3D i dane finansowe w czasie rzeczywistym.  Bank opracował system cztery lata temu, ale nigdy go nie wdrożył.

Stacja robocza Citigroup do rzeczywistości rozszerzonej, łącząca hologramy 3D i dane finansowe w czasie rzeczywistym. Bank opracował system cztery lata temu, ale nigdy go nie wdrożył.

Youtube

Podobnie jak w przypadku większości globalnych banków inwestycyjnych, UBS podjął ostrożne podejście do zachęcania pracowników do powrotu do biura, pracując głównie na zasadzie dobrowolności. Na przykład Deutsche Bank powiedział w tym tygodniu swoim pracownikom w Nowym Jorku, że nie muszą wracać do biura aż do połowy 2021 roku, kiedy planuje otworzyć nową siedzibę w Columbus Circle.

W tym tygodniu prezes BlackRock, Larry Fink, powiedział, że spodziewa się, że tylko dwie trzecie personelu zarządzającego funduszem powróci do biura w dłuższej perspektywie.

„Nie wierzę, że BlackRock kiedykolwiek wróci w stu procentach do biura”, powiedział na konferencji Morningstar Investment Conference.

HoloLens, który został uruchomiony przez Microsoft w 2015 roku, był początkowo postrzegany głównie jako urządzenie do gier, z zestawami słuchawkowymi kosztującymi ponad 3000 USD każdy. Ale ostatnio zostały uznane przez firmy za narzędzie komunikacji.

Citigroup był jednym z pierwszych banków, które rozważyły ​​wykorzystanie zestawów słuchawkowych HoloLens dla inwestorów. Cztery lata temu opracowano stację roboczą do rzeczywistości rozszerzonej, łączącą hologramy 3D i dane finansowe w czasie rzeczywistym.

System Citi został zaprojektowany z myślą o udostępnieniu klientom-inwestorom, którzy mogą wchodzić w interakcję z handlowcami banku i wyświetlać w swoich biurach ogromne grafiki. Myśl w tamtym czasie przewidywała: „Dalszy rozwój mógłby doprowadzić do ostatecznego stanu teleegzystencji, w którym istnieje niewielka różnica w stosunku do rzeczywistego fizycznego istnienia w przestrzeni”.

Jednak amerykański bank nigdy nie wdrożył zestawów słuchawkowych, uznając, że technologia jest zbyt ograniczona pod względem rozmiaru wyświetlacza, mocy obliczeniowej i żywotności baterii, według osoby poinformowanej o planach.

Dodatkowe raporty Stephena Morrisa.

© 2020 The Financial Times Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone Nie mogą być w żaden sposób rozpowszechniane, kopiowane ani modyfikowane.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook