Różności i nowinki technologia

HBO Max rozpoczyna wprowadzanie audiodeskrypcji

Wybrane tytuły w HBO Max mają teraz opisy dźwiękowe, które są oddzielnymi ścieżkami dźwiękowymi opisującymi wizualnie to, co dzieje się na ekranie. Ta opcja jest obecnie dostępna w witrynie internetowej i aplikacjach mobilnych, ale nie w aplikacjach telewizyjnych.

Audiodeskrypcje są przydatne dla osób niewidomych lub niedowidzących, ponieważ zapewniają kontekst, który nie jest oczywisty dzięki słyszeniu tylko dialogów i muzyki. Jak dotąd opisane programy i filmy obejmują Euforia, jego ciemne materiały, Pokolenie, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Dunkierka, i więcej.

Strona w serwisie HBO Max zatytułowana „Audiodeskrypcja”, na której jest napisane „Hity kinowe, epickie oryginały i uzależniające seriale - wszystko z opisową narracją.  Istnieją zakładki dla seriali, filmów, oryginałów, komedii i filmów dokumentalnych.  2 Dope Queens, 12 Dates of Christmas, A Black Lady Sketch Show, Adult Material, The Alienist oraz Atlanta's Missing and Murdered są pokazane w pierwszym rzędzie.

Kategoria audiodeskrypcji HBO Max.
: WarnerMedia

W HBO Max jest teraz kategoria, która zawiera wszystkie obecnie opisane programy i filmy w jednym miejscu, chociaż nie pojawia się jeszcze w aplikacjach telewizyjnych. Wprowadzone zostaną również ulepszenia w zakresie zgodności strony internetowej i aplikacji z czytnikami ekranu.

Audiodeskrypcje i inne zmiany będą „[allow] naszej społeczności, aby na równi z rodziną i przyjaciółmi mogli uczestniczyć w prawdziwie uniwersalnej rozrywce, jaką jest oglądanie telewizji i filmów ”- powiedział Dan Spoone, prezes American Council of the Blind, w dzisiejszym oświadczeniu.

W przypadku programów i filmów z audiodeskrypcją ścieżki można włączyć w ustawieniach napisów na dole odtwarzacza wideo.

Zakładka ustawień napisów w HBO Max pokazująca zaznaczoną opcję „Angielski - Audiodeskrypcja” wraz z opcjami napisów w języku angielskim i hiszpańskim.

Włączam audiodeskrypcję.
: WarnerMedia

Wdrożenie jest następstwem ugody między WarnerMedia a osobami niewidomymi i grupami rzeczników, która została zawarta w październiku ubiegłego roku. Umowa przewidywała co najmniej 1500 godzin opisywanych treści w HBO Max do końca marca br., Zwiększając się do co najmniej 6000 godzin do końca marca 2023 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook