Oprogramowanie

„Hej Spotify” to kolejny sposób na sterowanie muzyką bez użycia rąk, już dostępny

Jeśli chcesz wyciągnąć swój ulubiony utwór lub listę odtwarzania Spotify bez naciskania przycisków, nie brakuje asystentów głosowych, którzy pomogą Ci uzyskać te zacięcia, w tym Alexa, Siri, Asystent Google, Cortana, a nawet Bixby. Ale teraz Spotify ma własne słowo budzenia bez użycia rąk: „Hej Spotify” wydaje się pojawiać na urządzeniach z Androidem i iOS, zgodnie z testami przeprowadzonymi przez GSM Arena, 9to5Mac, a my tutaj w The Verge.

Szczerze mówiąc, jest to trochę mniej przydatne niż niektóre rodzime asystenty głosowe wbudowane w Twój telefon, ponieważ musisz pozostaw aplikację otwartą żeby to działało – to nie jest coś, co uruchamiasz ze śpiącym telefonem lub ze Spotify po prostu działającym w tle.

Ale jeśli masz otwartą aplikację, możesz po prostu powiedzieć „Hej Spotify” i poprosić ją o odtworzenie utworu; podnieś listę odtwarzania; uruchomić stację radiową; i pomijaj, wstrzymuj lub odtwarzaj. Odkryliśmy również, że polecenie „Zagraj w coś, co lubię” powoduje wyświetlenie losowej jednej z naszych playlist Daily Mix.

Wersja telefoniczna tej funkcji jest opracowywana od co najmniej roku, jak odkryła w marcu badaczka aplikacji Jane Manchun Wong. Aplikacja powinna poprosić Cię o rozpoczęcie, jeśli funkcja została już wdrożona, ale możesz znaleźć przełącznik ręcznie w obszarze Ustawienia> Uprawnienia mikrofonu> „Hej Spotify”.

Dlaczego teraz? Po co zawracać sobie głowę, skoro inni asystenci głosowi mogą to zrobić bez uruchamiania aplikacji? Wyobrażam sobie, że to dlatego, że Spotify podąża w jego kierunku posiadać sprzęt, gdzie jego asystent głosowy Wola bądź zawsze włączony i zawsze gotowy. W szczególności wydaje się, że Spotify śledzi w kierunku uruchomienia swojego Car Thing, dedykowanego inteligentnego asystenta Spotify dla Twojego pojazdu, który miał zawierać polecenie głosowe „Hej Spotify” w styczniu 2019 roku.

Posiadanie tego samego polecenia głosowego w telefonie ma sens; użytkownicy mogą się do niego przyzwyczaić i zacząć go szukać po wyjściu ze swoich pojazdów. A skoro już to robią, nie zdziwiłbym się również, gdybyśmy kiedyś w przyszłym roku zobaczyli słuchawki lub wkładki douszne „Hej Spotify”.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook