GryRTV

HP ZBook Studio G8 to poważny laptop, który nie boi się pokazać swojej przyjemnej strony

Stacje robocze HP ZBook zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o twórcach i użytkownikach korporacyjnych. Dwa z trzech nowych laptopów ZBook G8 ogłoszonych dzisiaj – ZBook Fury G8 i Power G8 – powinny dobrze służyć tym tłumom. Ale 15,6-calowy Studio G8 jest dziwakiem w grupie z bardzo oczywistego powodu i tak bardzo go kocham. To laptop do pracy, ale ma klawiaturę z podświetleniem RGB.

Ma tę kolorową klawiaturę z powodu, którego możesz się spodziewać: HP najwyraźniej ma nadzieję, że możesz też chcieć na niej zagrać. Laptop może być skonfigurowany z kilkoma bardzo zaawansowanymi komponentami, takimi jak nowo zapowiedziane procesory Intel Core i7 i Core i9 11. generacji z serii H, z procesorem Core i9-11950H vPro (taktowanie podstawowe 2,6 GHz, doładowanie 5 GHz). . Imponująco, może pomieścić całą tę moc w obudowie, która waży mniej niż cztery funty.

HP ZBook Studio G8

Kolory można dostosować w oprogramowaniu HP Omen gaming hub.
HP

Studio G8 powinno zabłysnąć również w dziale graficznym, ponieważ jest konfigurowalne z wariantem Nvidia RTX 3080, który może zawierać do 16 GB pamięci wideo, obecnie najpotężniejszego mobilnego GPU. Chociaż jeśli bardziej interesują Cię kreatywne przepływy pracy niż gry, wybór karty graficznej Nvidia RTX A5000 przeznaczonej dla profesjonalistów może być mądrzejszym wyborem.

ZBook Studio G8 jest domyślnie dostarczany z wyświetlaczem IPS 1080p, ale można go zaktualizować do ekranu 4K IPS z częstotliwością odświeżania 120 Hz, który ma 100% pokrycia gamy kolorów DCI-P3; możesz także zdecydować się na dotykowy ekran 4K OLED. Kolejną nieoczekiwaną funkcją skoncentrowaną na grach, którą ten laptop ma, jest port HDMI 2.1, który umożliwia niektórym konfiguracjom Studio G8 wyświetlanie rozdzielczości 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę na zewnętrznych monitorach lub telewizorach, które na to pozwalają.

Czy poleciłbym ZBook Studio G8 w stosunku do nowszych laptopów do gier? Raczej nie, ale ciężko powiedzieć, bo nie znamy ceny. HP twierdzi, że planuje wypuścić ten konkretny model w lipcu i podzieli cenę bliżej tego czasu. Firma twierdzi również, że niektóre konfiguracje z konsumenckimi procesorami graficznymi RTX z serii 30 mogą pojawić się w drugiej połowie 2021 r. Inne modele HP ZBook G8, ZBook Power G8 i ZBook Fury G8, zostaną wprowadzone na rynek tego lata.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook