RTV

Huawei aktualizuje laptopa MateBook X o procesor Intel dziesiątej generacji i obsługę Wi-Fi 6

W ramach dzisiejszej konferencji programistów Huawei ogłosił, że zaktualizowane wersje dwóch swoich laptopów, MateBook X i MateBook 14, otrzymają globalną wersję po ich wprowadzeniu na rynek w Chinach. MateBook X ma 13-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3000 x 2000 z 90-procentowym stosunkiem ekranu do obudowy, obsługę Wi-Fi 6 i jest wyposażony w procesor Intel i7-10510U dziesiątej generacji. Tymczasem MateBook 14 ma 14-calowy wyświetlacz 1440p, a jego moc maksymalna osiąga dzięki Ryzenowi 4800H.

MateBook X znajduje się tuż pod flagowym MateBookiem X Pro w ofercie laptopów Huawei. Nie ma dyskretnej opcji graficznej, takiej jak X Pro, ale zamiast tego otrzymujesz cienką i lekką konstrukcję bez wentylatora o maksymalnej grubości 13,6 mm i wadze zaledwie 1 kg (nieco ponad 2 funty). Jeśli chodzi o łączność, jest gniazdo słuchawkowe 3,5 mm obok pary portów USB-C, z których każdy może służyć do ładowania laptopa.

Nowy MateBook X ma większy gładzik z wbudowanym tagiem NFC do połączenia ze smartfonem Huawei.
: Huawei

Huawei wprowadza nowy touchpad z MateBookiem X. Oprócz tego, że ma większą powierzchnię niż jego poprzednik, Huawei twierdzi, że gładzik „Free Touch” obsługuje „pełną reakcję dotykową”, dzięki czemu brzmi podobnie do gładzika Force Touch wprowadzonego przez Apple do linii MacBooków w 2015 roku. Znacznik NFC umożliwiający udostępnianie Huawei również znajduje się pod gładzikiem. Jeśli chcesz mieć inny sposób sterowania laptopem, jego wyświetlacz o współczynniku kształtu 3: 2 obsługuje multitouch.

Uzupełniając specyfikację, MateBook X ma do 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Pojawi się również wersja zasilana procesorem Intel i5. Jest przycisk zasilania z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, a laptop ma tę samą wbudowaną kamerę internetową ukrytą pod jednym z klawiszy na klawiaturze, którą widzieliśmy na innych laptopach Huawei – co oznacza, że ​​jest fizycznie blokowany, gdy kamera jest wyłączona. MateBook X będzie dostępny w kolorze srebrnym, zielonym, niebieskim i różowym. Huawei twierdzi, że model i7 MateBooka X będzie kosztował 1799 euro, podczas gdy model i5 będzie kosztował 1599 euro. Oba trafią do sprzedaży w październiku.

Nowy MateBook 14 firmy Huawei jest teraz wyposażony w procesor AMD Ryzen 4800H.
: Huawei

Nowa wersja MateBook 14 również doczekała się globalnej premiery. Wielka aktualizacja w tym roku polega na tym, że laptop można maksymalnie wykorzystać dzięki procesorowi AMD Ryzen 4800H ze zintegrowaną grafiką, 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Huawei twierdzi, że jego bateria 56 Wh powinna umożliwiać ciągłe odtwarzanie wideo 1080p przez 10 godzin.

MateBook 14 jest trochę grubszy niż MateBook X przy 15,9 mm, cięższy przy 1,49 kg i chociaż jego ekran 3: 2 jest większy przy 14-calach i nadal obsługuje multitouch, jego rozdzielczość to zaledwie 1440p. Jest również dostępny tylko w kolorze szarym, mówi Huawei. MateBook 14 zapewnia większy wybór portów, w tym dwa porty USB-A, HDMI, USB-C i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Laptop będzie dostępny od października, od 849 euro za model z Ryzenem 5 4600H, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Zwiększenie do 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci kosztuje 949 EUR. Wreszcie model z Ryzenem 7 4800H będzie wyposażony w 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci i będzie kosztował 1049 EUR.

Aktualizacja 10 września, godz. 8:42 ET: Zaktualizowano o informacje o cenach i dostępności.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook