Różności i nowinki technologia

Huawei wyprzedza Samsunga jako największego światowego producenta smartfonów, mówi raport

Według nowego raportu firmy analitycznej Canalys, po raz pierwszy w historii Huawei w ciągu jednej czwartej sprzedał więcej smartfonów na całym świecie niż jakakolwiek inna firma. Huawei od dawna ma ambicje, by wyprzedzić Samsunga jako największego na świecie sprzedawcę smartfonów i idąc według liczb z Canalys, tak właśnie stało się w okresie kwiecień-czerwiec tego roku.

Nie oznacza to, że Huawei utrzyma się na szczycie przez długi czas, ponieważ na wyniki wyraźnie wpłynęła trwająca pandemia. Liczba dostarczonych przez Canalys 55,8 miliona smartfonów Huawei spadła o 5 procent rok do roku, podczas gdy Samsung spadł o 30 procent do 53,7 miliona. Ponad 70 procent urządzeń Huawei jest obecnie sprzedawanych w Chinach, które nie zostały tak mocno dotknięte przez COVID-19, jak wiele innych głównych rynków Samsunga. Tymczasem Samsung jest małym graczem w Chinach.

„Nasza firma wykazała się wyjątkową odpornością w tych trudnych czasach” – powiedział Huawei w oświadczeniu skierowanym do The Verge. „W okresie bezprecedensowego globalnego spowolnienia gospodarczego i wyzwań, nieustannie rozwijamy się i umacniamy naszą pozycję lidera, dostarczając konsumentom innowacyjne produkty i doświadczenie”.

„To niezwykły wynik, którego niewiele osób przewidziałoby rok temu” – mówi starszy analityk Canalys, Ben Stanton. „Gdyby nie COVID-19, to by się nie wydarzyło. Huawei w pełni wykorzystał ożywienie gospodarcze w Chinach, aby ożywić biznes smartfonów ”.

Pomimo imponującego sprzętu, telefony Huawei są obecnie trudne do sprzedania dla większości konsumentów spoza Chin, ponieważ nie mogą korzystać z usług Google. Trudno jest wyobrazić sobie, by firma utrzymywała się na pierwszym miejscu, gdy globalny popyt na smartfony wzrośnie; Samsung właśnie powiedział, że spodziewa się lepszej sprzedaży w następnym kwartale dzięki premierom nowych flagowych telefonów. Jednak ciągła siła Huawei w Chinach pokazuje, że naciski zewnętrzne nie stanowią jeszcze egzystencjalnego zagrożenia dla jego firm konsumenckich – przynajmniej nie w domu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook