Różności i nowinki technologia

IBM podzieli się na dwie firmy do końca 2021 roku

Duży niebieski wykres Big Blue pokazujący, jak to zadziała.
Powiększać / Duży niebieski wykres Big Blue pokazujący, jak to zadziała.

IBM ogłosił dziś rano, że firma wydzieli niektóre ze swoich nisko marżowych linii biznesowych do nowej firmy i skoncentruje się na usługach chmurowych o wyższej marży. Podczas rozmowy z inwestorami dyrektor generalny Arvind Krishna przyznał, że posunięcie to było „znaczącą zmianą” w sposobie działania IBM, ale umieścił go jako najnowszy z trwającej dekady serii strategicznych dezinwestycji.

„Zbyliśmy sieci w latach 90-tych, komputery PC w 2000 roku, półprzewodniki około pięć lat temu, ponieważ niekoniecznie wszystkie z nich wpisały się w zintegrowaną ofertę wartości” – powiedział. Krishna został dyrektorem generalnym w kwietniu 2020 r., Zastępując byłego CEO Ginniego Rometty’ego (który jest obecnie prezesem wykonawczym IBM), ale spin-off jest zwieńczeniem wieloletnich wysiłków mających na celu skupienie się na rozrastającym się modelu biznesowym firmy.

Pochmurno z szansą osiągnięcia kwartalnych wskazówek

Nowy spin-off nie ma jeszcze oficjalnej nazwy i jest określany jako „NewCo” w materiałach IBM dotyczących marketingu i relacji inwestorskich. Zgodnie z planem wydzielenia, w komunikacie prasowym stwierdza się, że IBM „skoncentruje się na swojej otwartej platformie chmury hybrydowej, która daje rynkowe możliwości o wartości 1 biliona dolarów”, podczas gdy NewCo „natychmiast stanie się wiodącym na świecie dostawcą usług infrastruktury zarządzanej”. (Dzieje się tak, ponieważ NewCo zacznie być właścicielem całości istniejących klientów infrastruktury zarządzanej IBM Global Technology Services, co oznacza około 4600 kont, w tym około 75% z listy Fortune 100).

IBM zajmuje się chmurą i innymi rzeczami, NewCo zajmuje się hostingiem infrastruktury i innymi rzeczami.
Powiększać / IBM zajmuje się chmurą i innymi rzeczami, NewCo zajmuje się hostingiem infrastruktury i innymi rzeczami.

Reuters pisze o podzielonych notowaniach analityka Wedbush Securities, Moshe Katri, który klasyfikuje zarządzaną infrastrukturę jako coś, co IBM mądrze zrzucić: „IBM zasadniczo pozbywa się kurczącej się, niskomarżowej operacji, biorąc pod uwagę kanibalizujący wpływ automatyzacji i chmura, maskując silniejszy wzrost do końca operacji – powiedział.

Inwestorzy optymistycznie reagują na wiadomość o planach 109-letniej spółki. Akcje IBM wzrosły o około 7% w stosunku do dnia publikacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook