Nowości

Ikea pracuje z Sonos nad ukrytym głośnikiem wbudowanym w grafikę, którą wieszasz na ścianie

Ikea i Sonos zaczynają zapowiadać kolejne produkty, nad którymi obie firmy współpracowały. Gigant meblarski opublikował dziś na Instagramie artykuł, w którym bezpośrednio wspomina się o linii „Symfonisk” i na końcu miga logo Sonos, więc nie ma wątpliwości, że wkrótce pojawi się nowy sprzęt. W Federalnej Komisji Łączności właśnie pojawiły się również dwa nowe dokumenty.

The Verge mogą wyłącznie udostępniać szczegółowe informacje o nadchodzących wydarzeniach. Pierwszy nowy produkt objęty tym zgłoszeniem to odnowiona wersja lampy stołowej Symfonisk. Oczekuje się, że będzie sprzedawany za mniej więcej tę samą cenę (179 USD), co oryginalny produkt, który w zasadzie wepchnął jakość dźwięku Sonos Play: 1 do korpusu lampy.

Ale od czego The Verge rozumie, że głośnik półkowy Symfonisk za 99 USD – najtańsza brama do platformy Sonos – nie wymaga żadnych większych aktualizacji. Zamiast tego drugi produkt, który Ikea i Sonos zapowiedzą w 2021 roku, jest zupełnie nowy: dzieło sztuki ściennej ze zintegrowanym głośnikiem.

Ikea i Sonos przygotowują również zaktualizowany głośnik do lampy stołowej.
: Chris Welch / The Verge

Firmy takie jak Soundwall produkowały już wcześniej głośniki do grafiki, ale można bezpiecznie założyć, że Ikea i Sonos celują w cenę, która jest znacznie niższa niż te drogie produkty.

The Verge widział wczesne zdjęcie tego produktu o nazwie kodowej „Titan”, ale szczegółów jego działania nie można było jeszcze poznać. W szczególności nie jest jasne, czy cały wydruk graficzny jest produktem, czy też głośnik może być przenoszony między różnymi zewnętrznymi obudowami graficznymi. Jedno z dwóch nowych zgłoszeń FCC od Ikei i Sonos dotyczy „modułu bezprzewodowego”. Z daleka może wyglądać jak którykolwiek z odbitek ściennych Ikei, tyle że po drugiej stronie jest dużo więcej technologii (i przewód zasilający biegnący od dołu).

Wszystkie dotychczasowe produkty Symfonisk zostały zaprojektowane z myślą o dwóch celach. Lampa łączy głośnik i źródło światła; głośnik półkowy może być dosłownie używany jako półka po zamontowaniu na ścianie. Miały też pasować do wystroju domu. Z tego punktu widzenia połączenie grafiki i głośnika muzycznego wydaje się naturalnym postępem w serii Symfonisk.

Słyszałem od wielu klientów Sonos, którzy używają głośników półkowych Symfonisk jako tylnych głośników surround dla soundbarów Sonos Arc i Beam. Działają bardzo dobrze w tym celu, ale para stereofonicznych głośników ściennych może zapewnić jeszcze bardziej elegancki zestaw kina domowego.

Ikea i Sonos nie ujawniły jeszcze, kiedy dokładnie planują ogłosić swoje ostatnie wspólne wysiłki. The Verge skontaktował się z firmą Sonos w celu uzyskania komentarza. W najbliższej przyszłości Sonos przygotowuje się do wprowadzenia nowego Sonos Roam, produktu, który po raz pierwszy wyciekł The Verge, którego wysyłka rozpocznie się 20 kwietnia. Możesz przeczytać moją pełną recenzję tego doskonałego przenośnego głośnika.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook