Gry

Ikoniczny drugi budynek Sega Akihabara w Tokio został zamknięty

Sega Akihabara 2nd, wielopiętrowa przystań wypełniona gabinetami zręcznościowymi i grami gacha, zamknięte pod koniec sierpnia po 17 latach otwarcia. Budynek służył jako chyba najbardziej rozpoznawalny punkt orientacyjny w tętniącym życiem tokijskim, pełnym gadżetów centrum Akihabara, które przyciąga wielu turystów. Jeśli grałeś w jedną z najlepszych Yakuza gry, prawdopodobnie spędziłeś czas grając w gry zręcznościowe Sega w wirtualnej wersji Sega’s Akihabara 2nd, lub coś, co ją przypomina.

Teraz ten budynek się zamyka nie jest znak, że gabinety gier Sega i tym podobne znikną z Japonii – właśnie z tego budynku. Jak wielu na Twitterze zauważyło od czasu jego zamknięcia, to tylko kolejny wpis do i tak już zbyt długiej książki „2020 jest do bani”. Hideki Naganuma, japoński kompozytor, który stworzył ukochaną Jet Set Radio soundtrack w Sega, zdawał się wychwalać zamknięcie budynku w tajemniczym tweecie udostępnionym dzisiaj.

Miałem szczęście, że odwiedziłem ten budynek podczas mojego miesiąca miodowego do Japonii w 2017 roku. Skrzyżowanie przed Sega Akihabara 2nd było wypełnione YouTuberami nagrywającymi b-roll do czegoś, co z pewnością było wyśmienitymi kompilacjami wideo. Podobały mi się ostre pomarańczowe kolory budynku, ale fajniej było rozejrzeć się po jego wnętrzu, co wydawało mi się tak dalekie od wszystkiego, czego mogłem doświadczyć w USA – nawet gdybym go szukał.

Sega Akihabara 2nd

Widok na dolne piętro w Sega Akihabara 2.
: Cameron Faulkner / The Verge

Ponieważ odwiedziłem go tylko raz na krótki czas, nie mam kwalifikacji, aby opowiedzieć ci o wpływie, jaki zamknięcie tego budynku będzie miało na Akihabarę, ale nadal powinieneś odwiedzić ten obszar, jeśli masz szansę. Obiecuję, że to będzie niezapomniane. A jeśli lubisz gry wideo, wciąż jest Super Potato, a także kilka innych sklepów z grami dla mam i pop. Miejmy nadzieję, że to, co ostatecznie zajmie miejsce tego budynku Sega, będzie równie fajne.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook