KryptowalutyMediaOprogramowanie

Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami na amerykańskich giełdach

Revolut ogłosił dziś oficjalnie uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Fintech udostępni usługę w Europie stopniowo, w pierwszej kolejności użytkownikom kart Metal. 

Na początek z nowej oferty skorzystają właściciele kart Revolut Metal. Gdy aktywuje się nowa funkcja, będą mogli oni realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych, bezprowizyjnych transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Do dyspozycji będą mieli również wgląd w czasie rzeczywistym w dane odnośnie cen i rynku. Fintech będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne spółki.

W ciągu kolejnych tygodni Revolut udostępni usługę posiadaczom kart Premium i Standard. Użytkownicy kart Standard będą mogli zrealizować do trzech bezprowizyjnych transakcji miesięcznie, a osoby korzystające z kart Premium, będą miały do dyspozycji do ośmiu bezprowizyjnych transakcji miesięcznie. Transakcje ponad limitem, będą obarczone prowizją 1 GBP za transakcję (4 PLN). Opłata roczna wyniesie 0,01 procenta wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji.

Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1000 USD. Nie ma natomiast progu minimalnego. Użytkownik ma możliwość kupowania ułamków akcji nawet za symbolicznego 1 USD. 

Wprowadzając nową usługę, Revolut otwiera rynek akcji dla każdego, odczarowuje go z aury elitarności, niedostępności, wysokich progów wejścia, kosztownych opłat i prowizji, skomplikowanych terminali i platform tradingowych. Możliwość inwestowania części oszczędności w akcje od dziś jest w zasięgu każdego.

Wszystkie transakcje walutowe będą realizowane tak, jak do tej pory, poprzez wielowalutową aplikację Revolut. Oznacza to, że każdy, kto chce kupić akcje na amerykańskiej giełdzie, może wymienić PLN na USD po korzystnym kursie Revolut manualnie lub skorzystać z funkcji automatycznej wymiany.

Revolut ma w planach udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery