BezpieczeństwoNowości

Superstrój, który pomaga się poruszać

Lekki i wygodny superkombinezon, którego zadaniem jest pomoc w poruszaniu się osobom z ograniczoną mobilnością, zaprojektowany został przez firmę Seismic, powstałą na bazie niekomercyjnego centrum badawczego SRI International. Urządzenie aktywnie współpracuje z mięśniami użytkownika, zwiększając jego siłę i możliwości ruchowe.

Elektryczne “mięśnie” kombinezonu, napędzane małymi silnikami, kurczą się w sposób naśladujący ludzkie kończyny. Uchwyty wbudowane w strój działają trochę jak ścięgna. Z ubraniem zintegrowane są czujniki śledzące ruchy ciała, a także komputer. Oprogramowanie informuje “mięśnie” stroju o tym, kiedy mają się uaktywnić. Elementy twarde, takie jak silniki, akumulatory i tablice rozdzielcze, wbudowano w sześciokątne pojemniki.

Aby odzież wyglądała elegancko, a jej działanie było dyskretne, firma Seismic współpracowała z projektantem mody, Yvesem Béharem.

-Celem było stworzenie produktu, który chce się nosić, a nie takiego, który musi się nosić, wyjaśniał Béhar w rozmowie z BBC. – Niezwykle ważny jest bowiem zarówno komfort, jak i estetyka.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery