Gry

Diablo 2 otrzyma remaster?

​Blizzard w ostatnich latach inwestuje sporo pieniędzy w odświeżanie starszych tytułów. Zaczęło się od StarCraft: Remastered w 2017 roku, przygotowano oczekiwane World of Warcraft Classic, następnie przyjęto ogromną krytykę po wydaniu Warcraft 3 Reforged w fatalnej jakości. Teraz pora na Diablo 2?

Francuski serwis Actugaming powołuje się na własne źródła, by poinformować, że Activision – właściciele Blizzarda – oddało podobno pieczę nad tym projektem studiu Vicarious Visions. Ta firma zajmowała się ostatnio Crash Team Racing: Nitro-Fueled i Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

To wszystko zaawansowane remake’i klasyków, więc deweloperzy mają na pewno spore doświadczenie w temacie. Zwłaszcza, że w 2017 r. sugerowano, że pliki źródłowe oryginalnego Diablo 2 zaginęły. Jeśli od tego czasu nie udało się ich znaleźć, to teraz trzeba będzie zaczynać od początku.

Dlaczego jednak wierzyć Actugaming? Serwis ten wydaje się mieć wiarygodne “dojścia” wewnątrz Activision. W przeszłości dziennikarze z Francji trafni ujawnili rychłe zapowiedzi Diablo 4, World of Warcraft: Shadowlands oraz Overwatch 2. Chyba można dać im wiarę także i w tym przypadku.

Serwis dodaje, że premierę takiego odświeżonego Diablo 2 zaplanowano jeszcze na czwarty kwartał obecnego roku, o ile oczywiście koronawirus nie przesunie planów. To powinno znacznie umilić oczekiwania na Diablo 4, które znajduje się nadal na wczesnym etapie rozwoju w Blizzardzie.

Actugaming dodaje, że Shadowland – kolejne rozszerzenie World of Warcraft – ukaże się później niż było z poprzednimi dodatkami, najpewniej także w ostatnich miesiącach roku. Cop więcej, w planach na nadchodzące trzy lata są już dwa kolejne duże rozszerzenia dla WoW – dodaje anonimowe źródło.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że jakość takiego remake’u okaże się wyższa niż było w przypadku Warcrafta 3. Diablo 2 to pozycja kultowa i dla wielu nadal najlepsza odsłona legendarnej serii, więc logiczne byłoby przyłożenie się do prac. Ale przecież to samo można powiedzieć o Warcrafcie 3…1 komentarz

  1. Z sentymentu do tej gry na pewno bym w nią zagrał !
    Czekam i na pewno dołożę swoje pare złotych , żeby pomóc twórcom . super .

Zostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !

Najlepsze recenzje

Video

gallery