GryOprogramowanie

Gracz zagrał w Minecrafta wykorzystując do tego kontroler z ziemniaków

​Pewien pochodzący z Rosji streamer postanowił zagrać w Minecrafta używając do tego celu kilku ziemniaków stanowiących w praktyce pełnoprawny kontroler, który idealnie sprawdza się w klockowym świecie.

Nie brakuje osób, które do grania wykorzystują różne narzędzia nie tylko klasyczne kontrolery czego idealnymi przykładami są pewien youtuber grający na zmodyfikowanym kontrolerze wyglądem przypominającym miecz z Gwiezdnych wojen czy streamer oddający się rozgrywce w Playerunknown’s Battlegronds z wykorzystaniem… patelni.

Teraz do tego grona dołączył dostrzeżony przez użytkowników Reddita Rosjanin, który do grania w Minecrafta zamiast typowej myszki oraz klawiatury wykorzystał ziemniaki. Jak więc widzimy można je nie tylko ugotować czy usmażyć, ale użyć także w przypadku gier wideo.

Zgodnie z informacją przytaczaną przez serwis Gry-Online cztery ziemniaki widoczne na materiale po prawej stronie są w rzeczywistości myszką z kolei skrajna lewy ziemniak to strzałka do przodu. Streamer przyznał, że choć stworzenie ziemniaczanego kontrolera nie było zbyt skomplikowanym procesem, to czasami trzeba było trochę pomyśleć i się natrudzić.

Tak jak wspominaliśmy na mniej wyróżniający się sposób grania zdecydował się streamer Rudeism, który jako kontroler do grania postanowił wykorzystać słynny miecz świetlny, a do korzystania z mocy specjalną rękawicę kierowaną ruchem. W obu przypadkach pomysłodawca wyposażył swoje urządzenia w czujniki ruchu z kolei, żeby zaatakować przeciwników w produkcji trzeba wysunąć ostrze miecza co zwiększa jednocześnie poziom realizmu.

Jeśli chodzi o Minecrafta to możemy go kontrolować wzrokiem dzięki EyeMine czyli bezpłatnemu narzędziu wykorzystującemu kamery śledzące (tzw. eye trackery). Oprogramowanie udostępnia specjalny interfejs, w ramach którego użytkownik wydaje polecenia w tym podejmuje rozmaite czynności związane z grą korzystając z oczu.

Marcin Jeżewski – ITHardware.plZostaw komentarz

Irek Zamojski
Apple , Samsung to tylko nazwy.My testujemy nie tylko popularne marki , ale też te niszowe , które dają często więcej możliwości niż drogi firmowy sprzęt !

Najlepsze recenzje

Video

gallery