FotoGryOprogramowanie

Insta360’s Go 2 to mikro kamera akcji za 299 USD z potężną obudową

Przy 26,5 gramach i rozmiarze mojego kciuka, najnowszy aparat akcji Insta360, Go 2, wygląda jak powiększony Tic Tac z gałką oczną. Jest to druga generacja w ofercie Go, która jest jedyną linią kamer Insta360 nie obsługującą 360 stopni. Tam, gdzie Go pierwszej generacji pozostawiało wiele do życzenia, szczególnie w dziale jakości obrazu, Go 2 za 299 USD jest wyposażony w nową obudowę ładującą, większy czujnik i lepszą jakość obrazu, tworząc mocną obudowę dla mobilnej kamery akcji. .

Obudowa Go 2 jest nieco większa niż obudowa AirPods Pro.

Etui ma gwint cala do mocowania wspornika i port USB-C do ładowania.

Najbardziej zauważalne zmiany w tym malutkim aparacie dotyczą działu sprzętu. Komponent kamery Go 2 ma nową zdejmowaną osłonę obiektywu i mniej śliską matową plastikową obudowę. Etui odgrywa bardziej aktywną rolę w użytkowaniu aparatu, stając się statywem, pilotem, baterią zewnętrzną i ładowarką w jednym. Jest nieco większy niż obudowa AirPods Pro i ma gwint cala do montażu pomocniczego i port USB-C do ładowania. Samodzielna kamera może działać przez 30 minut na jednym ładowaniu lub 150 minut w etui.

Chociaż obudowa nie jest wodoodporna, kamera Go 2 jest wodoodporna IPX8 do użytku do 13 stóp pod wodą. W pudełku Insta360 zawiera również trzy mocowania kamery: stojak obrotowy, klips na rondo kapelusza i zawieszkę do noszenia na szyi. Wszystkie te mocowania wykorzystują magnes, aby przymocować Go 2 do nich.

W zestawie znajdują się trzy mocowania aparatu: podstawka obrotowa, klips na brzeg kapelusza i zawieszka do noszenia na szyi.

Wykorzystanie etui jako czegoś więcej niż tylko miejsca do przechowywania aparatu to jedna z moich ulubionych innowacji w Go 2. Wszystkie mocowania, piloty i inne akcesoria, które musisz kupić, aby uzyskać kamerę sportową, naprawdę się sumują. Dlatego wspaniale jest widzieć podstawowe funkcje, takie jak statyw, wbudowane w sprzęt aparatu.

Mały ekran w etui wyświetla żywotność baterii, miejsce do przechowywania i ustawienia aparatu.

Walizka Insta360 Go 2 ma dwie chowane nogi, które pozwalają na używanie jej jako statywu.

Ważniejsza od sprzętu jest jednak jakość obrazu. Ponieważ wiele aparatów w smartfonach produkuje ostry, stabilizowany obraz 4K 60 klatek na sekundę i mocne, wyraźne zdjęcia, jest to absolutnie konieczne, aby dedykowane aparaty poza naszymi telefonami mogły przyspieszyć grę. Ultraszeroki wygląd POV wideo Go 2 i wyjątkowe możliwości montażu pozwalają mi tworzyć wideo na tyle inne, że mogłem zobaczyć siebie noszącego Go 2 oprócz telefonu. Po prostu nie mogę uzyskać kąta widzenia, takiego jak w Go 2, za pomocą aparatu mojego smartfona.

Na telefonie 9-megapikselowe zdjęcia z aparatu są ostre, pełne kontrastu i mocno nasycone, ale nie wyglądają nierealistycznie. Umieść ten obraz na pulpicie i zacznie wyglądać na nieco ziarnisty, na którym zaczyna się pojawiać niższa liczba megapikseli czujnika, ale z pewnością nadaje się do użytku.

Chociaż rozdzielczość wideo Go 2 osiąga maksimum przy 1440p i 50 klatkach na sekundę, 120-stopniowe pole widzenia i nauka o nasyconych kolorach tworzą obraz o wiele bardziej wyjątkowy niż ten, który otrzymujesz z aparatu telefonu. Podczas oglądania na małym ekranie wideo jest ostre i płynne, z jasnymi kolorami i dużym kontrastem. Byłem pod wrażeniem tego, jak realistyczny był materiał filmowy w doskonałych warunkach oświetleniowych, ale kiedy przeniosłem go na duży ekran laptopa, materiał wyglądał na nieco głośniejszy. Chciałbym też, żeby film nagrany nocą miał mniej ziarnistości i szumów. Nie pomaga też ilość wygładzania zastosowana do obrazów przy słabym oświetleniu. Insta360 nie jest tutaj sam: jest to problem nawet w droższych, solidnych kamerach sportowych, takich jak GoPro Hero 9. To absolutny problem Chciałbym, aby te firmy spędzały więcej czasu na naprawianiu. (W swoich testach korzystałem z jednostki przedprodukcyjnej, ale Insta360 nie wskazał mi, że zamierza cokolwiek zmienić, jeśli chodzi o funkcje lub wydajność ostatecznej wersji.)

W trybie Pro Video w Go 2 dostępne są cztery wstępnie ustawione opcje pola widzenia, od wąskiego do ultraszerokiego. Pomimo opcji, zwykle korzystałem z ultraszerokiego widoku i przeformułowałem w aplikacji mobilnej Go 2. Kamera wykorzystuje również wbudowany 6-osiowy żyroskop wraz z algorytmem stabilizacji FlowState Insta360 do poziomowania, bez względu na orientację kamery, co zapewnia wyjątkowo stabilne wideo bez przycinania obrazu. Nadal jestem pod wrażeniem stabilności, jaką GoPro, DJI i Insta360 zdołały osiągnąć w swoich kamerach akcji, a Go 2 nie jest wyjątkiem.


Próbki wideo z Insta360 Go 2.

Obsługa Go 2 to wyjątkowe doświadczenie, do którego trzeba się trochę przyzwyczaić. Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, na komponencie aparatu nie ma widocznych przycisków. Aby obsługiwać kamerę, poza obudową, naciskasz logo Insta360 znajdujące się pod obiektywem, które następnie wytwarza wibrację sygnalizującą, że została naciśnięta. Po wyłączeniu jednym naciśnięciem rozpocznie się nagrywanie podstawowego wideo, dwukrotne naciśnięcie wykonuje zdjęcie, a jednosekundowe naciśnięcie spowoduje włączenie aparatu do stanu gotowości. Jeśli kamera jest już włączona, pojedyncze naciśnięcie uruchomi i zatrzyma stabilizowane wideo FlowState, dwukrotne naciśnięcie rozpocznie nagrywanie poklatkowe Hyperlapse, a dwusekundowe naciśnięcie spowoduje uśpienie kamery.

Podobnie jak w przypadku korzystania z przycisków dotykowych w bezprzewodowych słuchawkach dousznych lub dowolnej technologii bez ekranu, istnieje krzywa uczenia się. Zajęło mi około trzech sesji, aby dowiedzieć się, co oznaczają wskazania światła LED i różne wibracje. Dużo wygodniej czułem się używając Go 2 w jego przypadku, gdzie jego mały czarno-biały ekran pokazywał, w jakim trybie jest kamera, w jakiej rozdzielczości filmuje i ile miejsca pozostało w 32 GB pamięci wewnętrznej.

Aplikacja mobilna Insta360 może być również używana do sterowania kamerą przez Wi-Fi i wyświetlania podglądu na żywo z kamery. Aplikacja ma również odpowiednie oprogramowanie do edycji, które umożliwia zmianę ramek, przycinanie i eksportowanie klipów. Funkcja Flashcut wykorzystuje narzędzia do edycji AI do przycinania i łączenia klipów z Go 2 w efektowne edycje z mocną muzyką i efektownymi przejściami, takimi jak wycieranie ekranu i szybkie powiększanie. To bardzo fajna gra, ale trochę głośna jak na mój gust. Dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z edycją wideo, może to być bardzo przydatne.

Aplikacja mobilna może wyświetlać podgląd na żywo z kamery.

Edycja wideo w aplikacji jest prosta i łatwa dla redaktorów na wszystkich poziomach umiejętności.

Go 2 jest dostępny od dziś za 299 USD. Dla firmy, która jest głęboko skoncentrowana na edycji mobilnej w celu publikowania na kontach społecznościowych, Insta360 Go 2 ma doskonały sens: mały przenośny aparat, którego materiał filmowy prawdopodobnie nigdy nie trafi do oprogramowania do edycji na komputerze lub na ekranie większym niż telefon. O ile mi wiadomo, nie ma na rynku mniejszego aparatu, który może robić zdjęcia do 120 stopni przy takim poziomie stabilizacji lub takiej jakości, która wygląda świetnie na urządzeniu, na którym prawdopodobnie będziesz go oglądać: na telefonie.

A dla pierwszego vlogera mobilnego lub zapalonego użytkownika mediów społecznościowych ta jakość obrazu jest więcej niż wystarczająca, kamera jest wystarczająco mała, aby zamontować ją w dowolnym miejscu, a jej brak mylących elementów sterujących jest idealny dla osoby, która nie wiedziałaby dokładnie, co robić i tak z wieloma opcjami. Jednak dla mnie najbardziej ekscytuje mnie poprawa jakości obrazu. Lepsze przetwarzanie obrazu i większy czujnik pozwoliły temu aparatowi zrobić ogromny krok naprzód, nawet jeśli na papierze różnica wynosi tylko od 1080p do 1440p. Zaczyna czuć się jak aparat fotograficzny, któremu mogę czuć się komfortowo, mogąc zaufać moim bardziej odważnym chwilom w rozmiarze, który nie będzie zbyt duży do noszenia.

Fotografia: Becca Farsace / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook