Różności i nowinki technologia

Instagram Live Now gości więcej osób z „pokojami”

Wszystko może być dzieje się na ekranach w dzisiejszych czasach, ale ludzie nie dopuszczają ich do tego. Muzycy nagrywali teledyski na Zoom, a tancerze rezerwowi wykonują choreografię na swoich własnych, oddzielnych polach. Osoby publiczne udzielały wywiadów w Clubhouse, a członkowie publiczności zadawali gorące pytania ze swoich domów. Szefowie kuchni, których restauracje zostały zamknięte, oferują publiczności na Twitchu lekcje gotowania, przygotowując ten sam posiłek w odległości wielu kilometrów.

Ludzie zwrócili się również do Instagram Live, jak Verzuz rapowe bitwy stały się przeglądaniem spotkań, a serie wywiadów z influencerami trafiały na pierwsze strony gazet. Ale funkcja, która istnieje od 2016 roku, zawsze miała jedno główne ograniczenie: można było transmitować tylko z jedną osobą naraz. Teraz Instagram rozszerza Live with Live Rooms, funkcję, która pozwala nawet czterem osobom dołączyć do transmisji. Firma ma nadzieję, że zaowocuje bardziej kreatywnym wykorzystaniem swojej platformy, ponieważ konkuruje o utrzymanie uwagi ludzi wśród coraz większej liczby opcji.

Chociaż Instagram Live od lat obsługuje dwuosobowe przesyłanie strumieniowe, firma twierdzi, że nigdy nie była to bardzo popularna funkcja. Potem nadeszła pandemia i to się diametralnie zmieniło. Firma twierdzi, że w lutym i marcu odnotowała o 70 procent większą oglądalność na Instagramie Live niż w poprzednich miesiącach. Twórcy zaczęli też częściej mieszkać z partnerem. Jednak posiadanie więcej niż jednego gościa wymagało nieco żonglerki. Kiedy Diddy był gospodarzem imprezy charytatywnej na Instagramie Live dla pracowników służby zdrowia w kwietniu, musiał zmieniać celebrytów, takich jak Cardi B, Tracee Ellis Ross i Michelle Obama, w drugim miejscu.

„Najbardziej poszukiwaną funkcją była„ Czy mogę mieszkać z wieloma osobami? ”- mówi Kristin George, dyrektor ds. Produktu dla twórców na Instagramie. Dzięki pokojom na żywo każdy może rozpocząć transmisję na żywo, a następnie dodać maksymalnie trzech gości, którzy otrzymają powiadomienie push z zaproszeniem do przyłączenia się. Każda osoba pojawia się na swoim własnym kwadracie, podobnie jak w rozmowie wideo, ale z typowymi cechami strumienia na Instagramie: komentarze na żywo pojawiają się na ekranie, twórcy mogą korzystać z filtrów rzeczywistości rozszerzonej, a widzowie mogą płacić w postaci „odznak” na Instagramie wersja cyfrowego słoika na końcówki. Podczas budowania funkcji, George mówi, że cztery osoby wydawały się maksymalne, zanim pokoje były zbyt zatłoczone, ale możliwe jest, że liczba ta wzrośnie w przyszłości.

Dzięki pokojom na żywo każdy może rozpocząć transmisję na żywo, a następnie dodać maksymalnie trzech gości.

Dzięki uprzejmości Instagrama

Instagram zaczął testować Live Rooms kilka miesięcy temu w Indiach i Indonezji, dużych rynkach, które były niezwykle aktywne na Instagramie Live w 2020 roku. Jak mówi George, do tej pory widziała kreatywne zastosowania tej funkcji. Jedna z osób mających wpływ na piękno zaprosiła trójkę przyjaciół do wykonania tandemowego samouczka makijażu, pokazującego, jak produkty działają na różne kształty twarzy i odcienie skóry. Inny twórca udostępnił Wieczór panieńskipokaz w stylu z kobietą i dwoma potencjalnymi zalotnikami.

Tego typu imprezy crossover to nie tylko twórcza ekspresja – to także strategia rozwoju. Występując razem w strumieniu, twórcy mogą budować nawzajem odbiorców i krzyżowo zapylać swoje sieci.

Z myślą o globalnym wdrożeniu w poniedziałek Instagram zorganizował tydzień wydarzeń, aby pokazać, co jeszcze może zrobić nowa funkcja. Programowanie obejmuje kilka dyskusji przy okrągłym stole z twórcami, w tym dwie sesje omawiające ruch #BuyBlack, próbę wsparcia firm należących do Czarnych, które zyskały większą uwagę zeszłego lata. Inny Live Room, z wybitnymi twórcami queer, takimi jak Alok Vaid-Menon, Basit, Travis Alabanza i Pidgeon, zbierze pieniądze na Transgender Law Center.

„Naprawdę wierzę, że kultura współpracy to przyszłość” – mówi George. „Ludzie chcą tworzyć razem, nawet gdy są osobno, a może szczególnie, gdy są osobno. To, co jest naprawdę interesujące w tym, co dzieje się teraz na rynku w mediach społecznościowych, to fakt, że każdy inaczej podchodzi do tego trendu ”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook