NowościOprogramowanie

Instagram nie pozwoli już dorosłym wysyłać wiadomości do nastolatków, którzy ich nie obserwują

Instagram wprowadza nowe zasady ograniczające interakcje między nastolatkami i dorosłymi, aby uczynić swoją platformę bezpieczniejszą dla młodych użytkowników. Aplikacja zakazała dorosłym bezpośredniego komunikowania się z nastolatkami, które ich nie śledzą, i wprowadza „wskazówki dotyczące bezpieczeństwa”, które będą pokazywane nastolatkom, gdy rozmawiają z dorosłymi, którzy „wykazują potencjalnie podejrzane zachowanie”.

Monity bezpieczeństwa dają nastoletnim użytkownikom możliwość zgłaszania lub blokowania dorosłych, którzy do nich wysyłają. Monity przypomną młodym użytkownikom, aby nie czuli presji, aby odpowiadać na wiadomości i „zachować ostrożność, udostępniając zdjęcia, filmy lub informacje komuś, kogo nie znasz”.

Powiadomienia pojawią się, gdy systemy moderacji Instagrama wykryją podejrzane zachowanie dorosłych użytkowników. Firma nie ujawnia szczegółów działania tych systemów, ale twierdzi, że takie podejrzane zachowanie może obejmować wysyłanie „dużej liczby zaproszeń do znajomych lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia”. Instagram należący do Facebooka twierdzi, że ta funkcja będzie dostępna w niektórych krajach w tym miesiącu (nie określono, w którym z nich) i „wkrótce” będzie dostępna na całym świecie.

Nowe monity dotyczące bezpieczeństwa pojawią się, gdy nastolatki dorośli DM, którzy przejawiają „podejrzane zachowanie”.
: Instagram

Instagram twierdzi również, że opracowuje nową „sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego”, aby spróbować wykryć czyjś wiek podczas zakładania konta. Oficjalnie aplikacja wymaga, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, ale łatwo jest kłamać na temat swojego wieku. Firma stwierdziła, że ​​chce zrobić „więcej, aby temu zapobiec”, ale nie wdawała się w szczegóły dotyczące tego, jak nowe systemy uczenia maszynowego mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Nowi nastoletni użytkownicy, którzy zarejestrują się na Instagramie, będą teraz również zachęcani do ustawienia swojego profilu jako prywatnego. Jeśli mimo wszystko zdecydują się utworzyć konto publiczne, Instagram wyśle ​​im później powiadomienie „podkreślające zalety konta prywatnego i przypominające o sprawdzeniu ustawień”.

Zachęcamy nastoletnich użytkowników do oznaczenia swojego konta jako prywatnego podczas rejestracji na Instagramie.
: Instagram

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook