Różności i nowinki technologia

Instagram umożliwia teraz automatyczne dodawanie napisów do artykułów za pomocą jednej naklejki

Instagram ma teraz naklejkę z napisami dla Stories, która automatycznie transkrybuje mowę w filmach. Naklejka będzie na razie dostępna tylko w „krajach anglojęzycznych i anglojęzycznych”, ale ostatecznie zostanie udostępniona w innych językach i krajach. Instagram twierdzi, że wkrótce rozpocznie testowanie automatycznych napisów w rolkach.

Napisy były dostępne w IGTV i aplikacji Threads, a Instagram twierdzi, że dodaje je do Stories and Reels, aby były bardziej wydajne i dostępne do oglądania. Ta funkcja powinna być mile widzianym dodatkiem dla osób niesłyszących lub niedosłyszących, które nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego lub po prostu oglądają filmy bez dźwięku.

Lista słów od góry do dołu ekranu, które mówią „czy jesteś śmierdzącym małym dzieckiem?”  przed zdjęciem miniaturowego jamnika siedzącego na kanapie.

Opcja edycji wyświetla osobno każde słowo z podpisów. Możesz dotknąć poszczególnych słów, aby wprowadzić zmiany.

Podobnie jak w przypadku innych opcji tekstowych w Relacjach, użytkownicy mogą dostosowywać styl i kolor napisów po ich wygenerowaniu. Użytkownicy mogą również edytować poszczególne słowa w podpisach, aby poprawić pisownię, interpunkcję lub dowolne słowa, które nie zostały dokładnie przepisane. Napisy automatyczne rzadko mają idealną dokładność, szczególnie w przypadku osób z akcentami lub nietypową mową, dlatego edycja ma kluczowe znaczenie. Obecnie nie ma opcji podświetlenia tekstu w celu uzyskania lepszego kontrastu wizualnego, ale możesz użyć narzędzia do rysowania lub naklejki za napisami, aby były one lepiej widoczne.

Inne platformy i usługi niedawno dodały lub ulepszyły opcje automatycznego tworzenia napisów. Zoom, Google Meet i Microsoft Teams oferują automatyczne napisy do rozmów wideo. Google rozszerzył swoją funkcję Napisy na żywo w przeglądarce Chrome w marcu, a TikTok uruchomił automatyczne napisy dla amerykańskiego angielskiego i japońskiego w zeszłym miesiącu. Twitter ogłosił w poniedziałek, że planuje ulepszenia napisów, które oferuje w Spaces.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook