GryRTV

Intel aktualizuje swoją linię NUC, w tym kontynuację swojego minikomputera do gier Hades Canyon

Intel aktualizuje swoją linię miniaturowych komputerów Next Unit of Computing (NUC) z procesorami 11. generacji i ponownie obejmuje model skoncentrowany na grach. NUC 11 Enthusiast to kontynuacja NUC 8 Hades Canyon z 2018 roku, któremu udało się spakować wydajność gier potrójnego A (nie wspominając o I / O, które rywalizowały z pełnowymiarowym komputerem stacjonarnym) w niewielkiej obudowie.

Aktualizacja obejmuje aktualizacje bardziej tradycyjnych komputerów NUC Performance Mini firmy NUC Performance Mini, które wcześniej miały procesory 10.generacji. Aktualizacja wprowadza Wi-Fi 6 i grafikę Intel Xe do modeli i5 i i7. Intel dodał również linię NUC Pro, z których niektóre mają procesory z obsługą vPro i wszystkie mogą obsługiwać wyświetlacze 8K. Istnieje również jednostka obliczeniowa NUC 11, która jest po prostu płytą, która ma zostać zintegrowana z przyszłymi komputerami. To nie pierwszy raz, kiedy Intel wpadł na ten pomysł, ale zajmiemy się tym za chwilę.

Komputery NUC 11 Pro są dostępne w wielu rozmiarach.
: Intel

NUCy są jednak godne uwagi ze względu na ich rozmiar i chociaż linie Performance i Pro są rzeczywiście bardzo małe, są mniejszymi aktualizacjami tego, co już mieliśmy wcześniej. Bardziej interesująca jest wersja do gier.

: Intel

Entuzjasta NUC 11, o nazwie kodowej „Phantom Canyon”, obiecuje wydajność w grach dzięki czterordzeniowemu procesorowi i7-1165G7 o mocy 28 W (to samo, co w Dell XPS 13 z 2020 r.) I RTX 2060, który stał się przestarzały dzień przed ogłoszeniem przez Intela komputer. Utrzymuje również zestaw we / wy, który sprawił, że ostatnia generacja była świetna, w tym dwa porty Thunderbolt 4, Ethernet 2,5 Gb, aż sześć portów USB 3.2 Type-A i Wi-Fi 6. Brak HDMI 2.1 (ma tylko 2.0b) można nieco wybaczyć ze względu na włączenie wyjścia Mini DisplayPort 1.4. I znowu, wszystko to mieści się w obudowie, która jest z grubsza wielkości potężnej książki.

Porty, piękne porty.
: Intel

Podobnie jak inne modele NUC, Enthusiast ma również zintegrowaną grafikę Xe, która powinna być dobra dla streamerów lub kreatywnych profesjonalistów, którzy korzystają z technologii kodowania wideo Intel Quick Sync. Chociaż to wstyd z powodu prawie aktualnej karty graficznej, komputer powinien nadal zapewniać dobrą wydajność w grach w absolutnie niewielkim pakiecie i cieszę się, że Intel nadal pracuje nad mini komputerami do gier.

Firma Intel ma długą historię prób przekształcenia NUC w miniaturowy komputer do gier o pełnowymiarowej wydajności. Połączył nawet siły z AMD, aby umieścić dedykowaną grafikę Vega w NUC 8, która miała najwyraźniej spodobać się graczom bardziej niż pracownikom biurowym, ze świecącym logo czaszki na górze. Następnie na targach CES 2020 zaprezentował NUC 9 Extreme, który miał być komputerem do gier z łatwą do aktualizacji jednostką obliczeniową. Z wyjątkiem Intela, jak dotąd, nie wydał żadnych aktualizacji jednostek obliczeniowych, więc w tej chwili jest to po prostu drogi i modułowy komputer do gier bez powodu.

Firma Intel nie opublikowała jeszcze cen i dostępności, ale SimplyNUC.com ma Phantom Canyon od 1349 USD. Wygląda na to, że jest to lepsza oferta niż NUC 9 Extreme, która kosztuje 1599 USD w tej samej witrynie i wymaga również oddzielnej mini karty graficznej. Pokonuje również swojego bardziej bezpośredniego poprzednika, NUC 8 Hades Canyon, który wciąż kosztuje 1234 USD za prawie dwuletni sprzęt.

Wydaje się, że Intel używa tej samej strategii, którą stosowano w przeszłości w przypadku komputerów NUC, gdzie ludzie mogą kupić kompletny komputer lub zestaw, w którym będą musieli zapewnić pamięć RAM, dysk pamięci i system operacyjny. Model SimplyNUC za 1349 USD ma dysk i pamięć RAM, ale będziesz musiał zapłacić dodatkowo lub przynieść własną kopię systemu Windows.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook