Różności i nowinki technologia

Intel musi być lepszy niż „firma zajmująca się stylem życia” Apple w produkcji procesorów, mówi nowy dyrektor generalny

Nowy dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, zaczyna swoją nową rolę dopiero w lutym, ale już przygotowuje firmę do przejęcia chipów M1 od Apple. Oregonian, lokalna gazeta w Oregonie, w której Intel utrzymuje dużą obecność, donosi, że producent chipów zorganizował wczoraj wszechstronne spotkanie firmowe, w którym uczestniczył Gelsinger.

„Musimy dostarczać do ekosystemu komputerów PC lepsze produkty niż jakiekolwiek produkty, które produkuje firma z Cupertino” – powiedział Gelsinger pracownikom Intela. „Musimy być tacy dobrzy w przyszłości”.

Intel ostatnio zmagał się z rosnącą konkurencją zarówno ze strony AMD, jak i Intela. Apple ogłosił przejście na własny układ w czerwcu, nazywając to „historycznym dniem dla komputerów Mac”. Przejście poszło dobrze, a komputery Mac z M1 zapewniają imponującą wydajność i żywotność baterii w porównaniu z istniejącymi komputerami Mac z procesorami Intel.

Chociaż Apple nadal będzie używać chipów Intela w niektórych komputerach Mac w przyszłości, odejście od polegania na Intelu jest znaczące. Jest tak, jak AMD przejęło koronę wydajności od Intela w grach i naciska na swoją dominację w laptopach dzięki nowym chipom mobilnym Ryzen 5000.

Intel ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​obecny dyrektor generalny Bob Swan ustąpi ze stanowiska 15 lutego, a jego miejsce zajmie się Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware. To oznacza powrót do Intela dla Gelsingera, który wcześniej pracował jako producent chipów przez 30 lat.

Zakład produkcyjny Intela.
Intel

Gelsinger mierzy się teraz z rzeczywistością konkurowania z Apple, AMD i innymi firmami, po tym jak Intel przez lata walczył o przejście na proces produkcyjny 10 nm. Intel również opóźnił swoje chipy 7nm do co najmniej 2022 roku, a firma stoi teraz przed trudną decyzją, czy zlecić produkcję chipów na zewnątrz.

To decyzja, którą Intel planował podjąć w przyszłym tygodniu, ale Oregonian donosi, że może to być opóźnione, aby dać Gelsingerowi czas na rozważenie wyboru. Bloomberg News Niedawno poinformował, że Intel prowadził rozmowy zarówno z TSMC, jak i Samsungiem, aby zlecić produkcję niektórych chipów na zewnątrz. Firma zajmująca się badaniem rynku, TrendForce, twierdzi, że około 20 procent chipów Intela bez procesora będzie teraz zlecanych firmom TSMC i UMC.

Analitycy twierdzą, że outsourcing własnej produkcji procesorów pozwoliłby firmie Intel być bardziej elastycznym i skoncentrować się na swoich projektach w celu usunięcia problemów z 10 nm, których doświadczył. Apple, AMD, Qualcomm, MediaTek i inni konkurenci Intela już używają TSMC do produkcji chipów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook