GryNowości

Intel reaguje na chipy M1 firmy Apple z najlepszymi testami porównawczymi

Odpowiedź branży PC na nowe chipy M1 firmy Apple była raczej cicha, aż do teraz. Intel powraca do nowych MacBooków M1 firmy Apple z własnymi testami porównawczymi, po tym, jak wczesne recenzje wykazały imponującą wydajność i żywotność baterii układów Apple opartych na ARM.

W benchmarkach opublikowanych przez Tom’s Hardware, Intel porównuje swój procesor Core i7 11. generacji z procesorem M1 w najnowszym MacBooku Pro. Intel twierdzi, że jego najnowsze chipy przewyższają wydajność M1 Apple o 30 procent w ogólnych zadaniach przeglądania Chrome i każdym ze starannie wybranych zadań Office 365.

Testy wydajności firmy Intel.
: Intel

Testy firmy Intel obejmują również porównania między transkodowaniem HandBrake, eksportem do Adobe Premiere Pro oraz zadaniami w Photoshopie i Lightroom Classic. We wszystkich tych zadaniach chipy Intel 11. generacji pokonały M1 Apple.

Intel przetestował również gry na obu układach, głównie po to, by zwrócić uwagę, że większość gier nie jest dostępna na macOS. Poza testowanymi grami, Shadow of the Tomb Raider, Wynajęty morderca, i Borderlands 3 wszystkie działają jednak z wyższą średnią liczbą klatek na sekundę na M1.

Ten zakres testów porównawczych jest wyraźnie wybierany pod kątem faworyzowania chipów Intela, zwłaszcza, że ​​niektóre wykorzystują przyspieszenie sprzętowe Intela. Większość testów nie jest standardowymi testami porównawczymi w branży, a Intel nawet wymienił MacBooka Pro, który testował, na MacBooka Air specjalnie do testów żywotności baterii. Recenzenci regularnie stwierdzali, że żywotność baterii w MacBooku Pro jest lepsza niż w MacBooku Air i podobnych laptopach z systemem Windows, ale Intel użył Air do swoich porównań, aby pokazać, że pokonał komputery PC tylko o sześć minut.

Testy wydajności Intel w grach.
: Intel

Intel twierdzi również, że komputery PC oferują większy wybór, lepszą kompatybilność urządzeń peryferyjnych i obsługę wielu monitorów. Są to szczególnie ważne punkty, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że M1 MacBook Pro i Air obsługują tylko jeden zewnętrzny wyświetlacz.

To, czego ręcznie wybrane testy porównawcze Intela tak naprawdę nie obejmują, to korzystanie z urządzenia M1 w porównaniu z istniejącymi MacBookami Intel. Najnowsze laptopy Apple są ciche podczas większości operacji, bez głośnych wentylatorów, imponującej żywotności baterii i solidnej kompatybilności oprogramowania. Przejście procesora Apple na własny układ scalony było zaskakująco płynne, a to dopiero pierwsza generacja chipów, która trafia na rynek.

Intel jest wyraźnie zaniepokojony pierwszymi chipami Apple i teraz czekamy, aż firma odpowie własnymi procesorami zamiast testów porównawczych. Cała branża PC będzie musiała odpowiedzieć Apple w czasie, gdy sprzedaż laptopów rośnie. Nowy dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, wygląda na to, że w nadchodzących latach będzie walczył z chipami M1 firmy Apple i już jasno dał do zrozumienia, że ​​Intel musi pokonać Apple w przyszłości.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook