GryNowości

Inteligentne ekrany Asystenta Google otrzymują tryb ciemny i obsługę wielu kont

Google w znaczący sposób aktualizuje wygląd i funkcjonalność oprogramowania na inteligentnych ekranach Asystenta. Od tego tygodnia inteligentne wyświetlacze, takie jak Nest Hub i te wykonane przez firmy zewnętrzne, zostaną zaktualizowane o nowy interfejs ekranu głównego: tryb ciemny i wreszcie możliwość przeglądania wydarzeń w kalendarzu z więcej niż jednego konta Google.

Największą zmianą jest nowy ekran główny, który ma na celu dostarczanie informacji kontekstowych w zależności od Twoich nawyków i pory dnia. Zamiast niekończącej się przewijanej poziomej listy wcześniejszych wersji, Google dzieli teraz informacje na pięć odrębnych sekcji – porę dnia, sterowanie domem, multimedia, komunikację i odkrywanie – dostępnych z kart u góry ekranu.

Karta pory dnia zmieni swoją nazwę w zależności od tego, kiedy na nią patrzysz (np. Twój poranek, Twój wieczór, Twój wieczór itp.) I będzie przedstawiać różne karty z informacjami, które Google uzna za ważne w tym czasie. Może to obejmować dotykane kafelki do odtwarzania muzyki, wiadomości, sterowania określonymi inteligentnymi urządzeniami domowymi i tak dalej. Google twierdzi, że kafelki wyświetlane na każdym ekranie mają dynamiczne rozmiary w zależności od ich ważności. Strona multimediów będzie miała większe kafelki, na przykład informacje o tym, co jest odtwarzane i kontrolki poniżej.

Kolejną fajną sztuczką zakładki multimediów jest możliwość zobaczenia, na czym gra inny Asystent głośników i wyświetlaczy w całym domu i steruj nimi. Google twierdzi, że w tej sekcji będzie zawierał głęboko powiązane karty, więc zamiast po prostu otwierać Disney Plus, możesz od razu wrócić do programu, który oglądałeś, gdy ostatnio korzystałeś z Disney Plus.

Karta Home Control to miejsce, w którym znajdują się wszystkie elementy sterujące inteligentnym domem, podczas gdy karta Discover to w zasadzie miejsce, w którym Google może reklamować Ci nowe funkcje lub treści w oparciu o historię wyszukiwania i wzorce użytkowania.

Pierwszy ekran jest kontekstowy, oparty na twoich nawykach i porze dnia.
: Google

To, co się tutaj nie zmienia, to główny ekran, który pojawia się, gdy nie wchodzisz w interakcję z inteligentnym ekranem. Pozostaje to pokaz slajdów ze zdjęć lub statyczny zegar, w zależności od twoich preferencji. Bardzo chciałbym zobaczyć opcję, dzięki której jest to zawsze włączony inteligentny pulpit nawigacyjny, który wyświetla pogodę, kalendarz, inteligentne sterowanie domem i obraz z kamery w jednym miejscu na pierwszy rzut oka.

Oprócz nowego interfejsu Google dodaje również tryb ciemny, który włącza się automatycznie w zależności od pory dnia, oświetlenia w pomieszczeniu lub można go wybrać ręcznie. Nowy alarm o wschodzie słońca stopniowo zwiększy jasność ekranu i głośność alarmu, aby ułatwić budzenie się rano.

Będziesz teraz mieć dostęp do wpisów kalendarza z wielu kont Google w tym samym czasie.
: Google

Wreszcie, Google dodaje jedną z najbardziej pożądanych funkcji od czasu pojawienia się inteligentnych ekranów Asystenta: możliwość jednoczesnego wyświetlania informacji z osobistego i służbowego konta Google. W tej chwili jest to ograniczone do spotkań w kalendarzu, a Google twierdzi, że możesz połączyć do pięciu różnych kont Google Meet na jednym ekranie i przełączać się między nimi w dowolnym momencie. Ponadto Google Meet otrzymuje funkcje automatycznego kadrowania, które były dostępne w Duo w Nest Hub Max od czasu jego uruchomienia, a także możliwość przełączania się między różnymi widokami siatki podczas rozmowy.

Podsumowując, te aktualizacje pokazują, że Google inwestuje więcej w obsługę dotykową inteligentnych ekranów. Chociaż firma mówi mi, że nadal postrzega te produkty jako pierwsze w przypadku głosu i nadal widzi na nich wiele interakcji głosowych, dodaje te aktualizacje, aby poprawić wrażenia, gdy nie jesteś pięć lub więcej stóp od urządzenia. To prawie tak, jakby inteligentny wyświetlacz zaczął stawać się prawdziwym interfejsem komputerowym, w przeciwieństwie do ekranu otoczenia, który jest wywoływany w celu odtwarzania muzyki lub wyświetlania niektórych informacji na żądanie polecenia głosowego.

Jest to również rozszerzenie tego, co Google robi z niedawno ogłoszonym oprogramowaniem Google TV w nowym Google Chromecast, zestawiając całą Twoją aktywność w różnych usługach i przedstawiając Ci na tej podstawie rekomendacje dotyczące treści. Google twierdzi, że nowe oprogramowanie rozpocznie się w tym tygodniu na inteligentnych ekranach Asystenta, chociaż dotarcie do wszystkich z nich może zająć trochę czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook